FC Slovan Liberec | Po rakouském soustředění míří Slovan pro změnu do Německa, utká se s Energií Cottbus
Menu Další Zavřít Zavřít
21.07.2017

Po rakouském soustředění míří Slovan pro změnu do Německa, utká se s Energií Cottbus

Dominik Jakubec
Liberec - Příprava Slovanu se pomalu chýlí ke konci. Už v sobotu zamíří náš tým k předposlednímu přípravnému duelu, v němž se představí na hřišti Energie Cottbus. V cestě bude našim hráčům stát tým se zvučnou minulostí zkalenou posledními lety.
Název tohoto týmu může leckdo pamatovat z nedávných let, kdy ještě klub působil v nejvyšší německé soutěži. Vznikl již v roce 1966, na největší úspěchy si však počkal až do devadesátých let dvacátého století.

V ročníku 1996/97 si triumfem zajistil postup do druhé nejvyšší německé soutěže, ve stejné sezoně navíc překvapivě dokráčel do finále německého poháru DFB-Pokal. Ani 2. Bundesliga nebyla jeho vrcholem. Cottbus (česky Chotěbuz) ovládl sezonu 1999/00, což znamenalo jediné - postup mezi německou elitu.

Také zde strávila Energie tři sezony, v té poslední však skončila až na samém dně tabulky a sestoupila zpět do 2. Bundesligy. Dle tradice se v této soutěži opět ohřála tři roky, než si třetím místem vybojovala druhý postup mezi elitu.

V Bundeslize se v ročníku 2006/07 umístili Energetici na 13. příčce, o rok později se o jedno místo zhoršili a 16. příčka v sezoně 2008/09 znamenala sestup, tentokrát definitivní.

Od té doby se už Cottbus znovu postupu nepřiblížil, naopak v ročníku 2013/14 skončil ve 2. Bundeslize až 18. a po dlouhých 17 letech ve dvou nejvyšších soutěžích sestoupil až do třetí ligy. Co hůř, zde vydržel jen dva roky, než následoval další sestup.

Po 19. příčce v sezoně 2015/16 klub sestoupil až do poloprofesionální soutěže. V minulém ročníku se sice pokoušel o návrat, skončil však druhý a postup tedy Energii utekl. Na svůj cíl si tak bude muset minimálně další rok počkat.

Cottbus bude už čtvrtým německým soupeřem, na nějž Slovan v letošní přípravě narazí. Po výhrách nad druholigovými Dynamem Drážďany, Erzgebirge Aue a remíze s Heidenheimem se tým trenéra Trpišovského v těchto duelech chlubí pozitivní bilancí, kterou by rád vylepšil v sobotu.

Povede se to? Utkání startuje na stadionu v Cottbusu v sobotu ve 13:30.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Pulsklima Toner-Copy
Mediální partneři
rtm plus Hattrick