FC Slovan Liberec | Polák či Latka končí, na Baroše se čeká. Na Mikulu Slovan uplatnil opci.
Menu Další Zavřít Zavřít
29.05.2017

Polák či Latka končí, na Baroše se čeká. Na Mikulu Slovan uplatnil opci.

Dominik Jakubec
Liberec – Sezona 2016/17 je minulostí Jan Nezmar už v tuto chvíli pracuje na skladbě kádru pro další sezonu. Jak je to s hráči, kterým končí v současné době platná smlouva? Nejen to sportovní ředitel poodhalil.
Už po sobotní výhře nad Mladou Boleslaví se začalo mluvit o tom, zda bude v kariéře pokračovat Milan Baroš. „U Baryho je to jednoduché. Z naší strany bychom byli samozřejmě stoprocentně rádi, kdyby s námi pokračoval. Sám si to ale chce rozmyslet, takže uvidíme, jak to dopadne. Je to podle mě otázkou následujících týdnů,“ vysvětluje Jan Nezmar.

Zato u dalšího ze zkušených matadorů už jasno je. Martin Latka v týmu skončil. „Dohodli jsme se na ukončení spolupráce a poděkovali jsme mu za jeho působení. Vzhledem ke zdravotním problémů neodehrál tolik, kolik by si asi přál, a sám přišel s tím, že by skončil už dřív. Chtěli jsme však, aby zůstal i ve zbytku sezony součástí kabiny, kde byl platným členem,“ prozrazuje sportovní ředitel.

Končí také další ze stoperů, Jan Polák. „Byl s námi vlastně jen tři měsíce. V době, kdy přišel, hrozilo, že bude muset Ondřej Karafiát na operaci, do toho byl zraněný i Martin Kouřil. Honza skončil v Itálii a poprosil nás, jestli by s námi mohl trénovat, takže se urodil plán angažovat ho. Ondra Karafiát však nakonec na operaci nemusel a vytvořil velmi dobrý tandem s Ondřejem Kúdelou, takže Jan Polák nedostal moc prostoru,“ říká Nezmar.

Na hostování působil v kádru Slovanu Martin Kouřil. O něj projevil náš tým zájem i do budoucna. „Už jsme dali jemu i Jablonci najevo, že bychom byli rádi, kdyby tu pokračoval. V tuto chvíli však ještě nemohu předjímat, jak to dopadne,“ dodává Jan Nezmar.

Jasno není ani ohledně brankáře Martina Dúbravky. „Přicházel s tím, že potřeboval chytat, my pro změnu potřebovali brankáře do Evropské ligy. Tam se nám povedlo postupit a Martinovi se dařilo. Byli bychom rádi, kdyby pokračoval, nicméně dá se počítat s tím, že bude pomýšlet výš. Počítáme s možností jeho odchodu, ale pokud si to vyhodnotí, že pro něj bude nejlepší, když zůstane, budeme jen rádi.“

Mikula zůstává, Vůch končí, Ekpai by mohl pokračovat

Změn doznají i záložní řady. Dobře se uvedl Tomáš Souček, který U Nisy hostoval ze Slavie. „Přišel na poslední chvíli, ale stoprocentně splnil očekávání. Bylo bychom opravdu šťastní, kdyby pokračoval, nicméně realita je jasná. Byl tu na půlročním hostování a nyní pojede na mistrovství Evropy do 21 let. Uvidíme, jak s ním bude počítat Slavia. Pokud by byla jen minimální šance, že by tu zůstal i nadále, určitě se o ni popereme, protože se stal platnou součástí mužstva,“ říká sportovní ředitel.

Jiná je situace u Egona Vůcha. „Také mu skončilo hostování a rozhodli jsme se neuplatnit opci. Co bude dál, to je otázkou následujících dní. Z toho, jaké mám informace, by nejspíš měl jít z Plzně do Kazachstánu, ale to se teprve ukáže,“ popisuje.

Slovan však zabojuje o další působení Mosese Ubonga Ekpaie. „Přes kostrbatý začátek ukázal, že je v něm velký potenciál. Stal se důležitým členem týmu a ve druhé půlce sezony se dostal do skvělé formy. Už jednáme s ním, s agentem i s jeho klubem o tom, aby pokračoval u nás. Už se tu adaptoval, pro jeho vývoj by mohlo být složité opět měnit prostředí,“ dodal Jan Nezmar.

Jasno už je naopak o působení pětadvacetiletého obránce Jana Mikuly. "Odehrál tu výborné jaro a my jsme v minulých dnech uplatnili opci, kterou jsme měli ve smlouvě. Věřím, že se vše administrativně dotáhne v nejbližších dnech a Mikula nastoupí do přípravy jako náš hráč," řekl Nezmar.

Další změny v tuto chvíli ještě nejsou jasné. „Zbytek hráčů by měl mít v tuto chvíli platnou smlouvu. Ještě se v následujících dnech sejdeme s vedením a s majitelem a budeme se o týmu bavit. Rozhodně chceme, aby kádr zůstal co nejvíc pohromadě a pokračoval v započaté práci. Závěr sezony ukázal, že si vše konečně sedlo a máme na čem stavět.“

Klíčovou roli hraje samozřejmě také post trenéra. Bude trenér Jindřich Trpišovský pokračovat? „Před sezonou podepsal roční smlouvu s oboustrannou opcí. Ze strany Slovanu už byla uplatněna. Na detaily je však ještě brzy, teprve začnou pohovory s vedením, jak by měla další sezona vypadat. Více prozradíme až později,“ uzavírá Jan Nezmar.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Ferona Sanaplasma
Mediální partneři
Hitrádio Contact rtm plus