FC Slovan Liberec | Pořád běháme, ale je třeba pořádně potrénovat na jaro, ví Jiří Fleišman
Menu Další Zavřít Zavřít
10.01.2015

Pořád běháme, ale je třeba pořádně potrénovat na jaro, ví Jiří Fleišman

Jan Kousal
L i b e r e c - Duel s Turnovem byl pro naše hráče vůbec prvním v zimní přípravě a poradili si na jedničku. Při vítězství 9:0 nechyběl ani levý obránce Jiří Fleišman, který po utkání hovořil i o nových trenérech Slovanu. "Trénovat prostě potřebujeme, protože nás na jaře nečeká v lize nic jednoduchého," zdůraznil náš nejzkušenější hráč.

Jirko, jak bys zhodnotil utkání?
Bylo to pro nás první střetnutí pod novými trenéry. My jsme rádi, že si alespoň takhle můžeme zkusit zahrát takovéhle utkání. Jsme v nějaké zátěži, jsme i trochu unavení, ale to k té zimní přípravě patří a je jenom dobře, že po té těžké týdenní práci si můžeme zahrát na celé hřiště klasický přípravný zápas, ve kterém zamakáme a odreagujeme se. Zítra si zase odpočineme a pak nás znovu čeká týden plný práce.

Byl to první zápas v zimní přípravě. Vidíš ve vaší hře nějaké rezervy?
Určitě tam jsou rezervy. Máme pak ještě herní soustředění, kde budeme pilovat kombinaci a další věci, které tu zatím váznou. Tenhle zápas je pro nás, abychom se v něm vydali. Většina kluků hrála jen pětačtyřicet minut, takže to máme zaměřené spíš na tu kondiční stránku. Tohle bylo jiné v tom, že jsme tam měli balon a ne jako v týdnu, kdy jenom běháme.

Co soupeř? Turnov je přece jen někde jinde než vy...
Někteří kluci jsou hodně šikovní, ale já je prostě neznám. Nikdy jsem za ně nebyl hrát, ale určitě to jsou dobří kluci, kteří mají rádi fotbal. Tady to jen ukázali, chtěli si zahrát. Nic surového, nic agresivního. Berou to sportovně a myslím si, že jak pro ně tak pro nás je to dobrý zápas.

Ty už jsi zmínil, že absolvujete přípravu pod novými kouči. Jací jsou?
Ano. Už jsem to jednou říkal, je to pro každého nová výzva. Oni mají svoji filozofii. My jsme teď ve fázi plné práce, některé tréninky hodně bolí, ale to k tomu patří. Trénovat prostě potřebujeme, protože nás na jaře nečeká v lize nic jednoduchého, takže to všichni akceptujeme a tvrdě pracujeme.

Řekl bys, že je to náročnější než třeba předešlé zimní přípravy s trenérem Šilhavým?
Nemůžu říct, jestli je to tvrdší nebo náročnější, protože každý trenér má jinou filozofii tréninků. My se teď zaměřujeme na běhání. Máme tam i něco do kombinace, ale je třeba pořádně potrénovat a doufejme, že nám ta tvrdá práce přinese ovoce v lize.

Co ty a zimní příprava? Máš ji rád?
Jako většina fotbalistů ji rád nemám, ale patří to k tomu a já to respektuji. Musíme hodně pracovat.

V lize jste ve vážném ohrožení sestupu, tak co na jaře?
Bavili jsme se o tom, když přišli prvně trenéři do kabiny. Cílem je jednoznačně dostat se z těch sestupových míst, to je bod číslo jedna a bod číslo dvě je Pohár FAČR, který budeme chtít vyhrát.

Když se poohlédneš za těmi pětačtyřiceti minutami, myslíš, že máte na to měřit se s celky jako jsou Sparta nebo Plzeň?
Těžko říct. Za ten týden máme v nohou spoustu tréninků a nevíme, jak je na tom Sparta. My se soustředíme jen na sebe a nad ostatními vůbec nepřemýšlíme.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Vavruška Hanke Speditrans
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Český rozhlas Liberec