FC Slovan Liberec | Představení soupeře pro 4. předkolo EL - Dněpr Dněpropetrovsk
Menu Další Zavřít Zavřít
14.08.2012

Představení soupeře pro 4. předkolo EL - Dněpr Dněpropetrovsk

Michal Šandor
Po neúspěšné odvetě 3. předkola Ligy mistrů s rumunskou Kluží čeká na hráče libereckého Slovanu 4. předkolo Evropské ligy, v němž se střetnou s ukrajinským Dněprem Dněpropetrovsk. Tento tým, v němž nastupují dva čeští hráči, vám v následujícím článku blíže představíme.
Dněpropetrovsk je s 1 039 000 obyvateli třetím největším městem na Ukrajině a má status důležitého průmyslového centra, zejména co se hutnického průmyslu týče. Klub Dněpr Dněpropetrovsk byl založen v roce 1918 a od roku 1992 hraje v tamní nejvyšší soutěži, která se jmenuje Premier Liha. Největšího úspěchu dosáhl v sezóně 1992/1993, kdy skončil na druhém místě.

Hráči Dněpru mají bohaté zkušenosti z evropských pohárů, pravidelně totiž nastupovali v Poháru UEFA, resp. Evropské lize a vyzkoušeli si také atmosféru dnes již zaniklého Intertoto Cupu. Mezi největší úspěchy tohoto ukrajinského klubu na evropské scéně patří osmifinálová účast v Poháru UEFA v ročníku 2004/2005, v následující sezóně hrdě bojoval v základní skupině.

Již dvakrát v řadě se Dněpropetrovsk pokoušel proklouznout do základní skupiny Evropské ligy, ale v roce 2010 mu vystavila stopku Poznaň, o rok později pro změnu Fulham. Letos tak budou mít hráči našeho soupeře třetí pokus na proklouznutí do hlavní fáze EL.

V ukrajinské lize se hraje systémem podzim – jaro a v aktuálně probíhající sezóně je Dněpr po pěti odehraných zápasech zatím na třetím místě, když čtyřikrát zvítězil a jednou remizoval. Navíc má impozantní skóre 14:3.

Zajímavostí je, že se v Dněpropetrovsku narodila známá ukrajinská politička Julija Tymošenková, která byla odsouzena na sedm let odnětí svobody.

Základní údaje

Název klubu: FC Dněpr Dněpropetrovsk

Přezdívka: Dněpriany

Rok založení: 1918

Stadion: Dněpr, Dněpropetrovsk, Ukrajina

Kapacita stadionu: 31 003 diváků

Trenér: Juande Ramos

Soupiska mužstva

Brankáři: Igor Vatsaba, Jan Laštůvka, Denys Šelikov

Obránci: Jevhen Čeberjačko, Vitalij Denisov, Samuel Inkoom, Vitalij Mandzjuk, Ondřej Mazuch, Michael Odibe, Ivan Strinič

Záložníci: Oleksandr Alijev, Ruslan Babenko, Derek Boateng, Giuliano, Jevhen Konopljanka, Serhij Kravčenko, Denys Kulakov, Denys Olijnyk, Ruslan Rotan

Útočníci: Nikola Kalinič, Matheus, Roman Zozulja

Zastoupení zemí: Ukrajina 12x, Česká republika 2x, Ghana 2x, Chorvatsko 2x, Brazílie 2x, Nigérie 1x, Uzbekistán 1x.

Dres Dněpropetrovsku oblékají dva Češi, obránce Ondřej Mazuch a brankář Jan Laštůvka.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
11TEAMSPORTS K.H.T. EL
Mediální partneři
Náš region Hattrick