FC Slovan Liberec | Přijede nevyzpytatelná Olomouc
24.04.2009

Přijede nevyzpytatelná Olomouc

Jen málo týmů předvádí takové výsledkové kotrmelce jako SK Sigma Olomouc. Její fotbalisté letos dokázali naplno bodovat například v Teplicích nebo nedávno v Brně. Naopak ale doma prohráli s Kladnem a v posledním zápase neporazili České Budějovice. Sigma je prostě nevyzpytatelná.
Olomouc najdete v tabulce na pátém místě. Náš náskok před nedělním soupeřem činí pouhé čtyři body! Výsledky Olomouce jsou v letošní sezóně jako na houpačce, v posledních kolech ale chytla Sigma slušnou formu.

Po blamáži doma s Kladnem se hráči Sigmy zvedli a dokázali vyhrát v Brně, v dalším kole si na jejich stadion přijela pro druhou ligovou porážku pražská Slavia. Hanáci týden na to loupili i v Praze, to jim všechny body přenechala Viktorka Žižkov. Spanilou jízdu Sigmy přibrzdil až jiný rozjetý vlak. Minulý týden si bod z Olomouce odvezl remízový král z Českých Budějovic.

Na stadionu U Nisy ale Sigma nebývá úspěšná. Bilance hovoří jednoznačně v náš prospěch. A Olomouc by jí asi velmi ráda změnila. O Slovanu lze naopak říct, že mu trend posledních vzájemných zápasů hraných pod Ještědem výrazně vyhovuje ...

Bilance na stadionu U Nisy

15 zápasů - 10 vítězství - 5 remíz - 0 porážek, skóre: 27:12

Naposledy se Sigma v Liberci radovala ze zisku ligového bodu 27. září 2003. Od té doby odjížděla vždy s prázdnou. A bylo jedno zda Slovan koučoval Škorpil, Griga či Lavička. Tři body prostě zůstaly doma!

Nejblíž k vítězství měla na stadionu U Nisy Sigma asi právě již zmiňovaného 27.9.2003. Tehdejší Slovan prohrával se Sigmou po první půli 0:1. Trenérské duo Škorpil, Csaplár tehdy poslalo o přestávce do hry málo známého útočníka Hološka. A ten v 77. minutě svým třetím ligovým gólem zařídil remízu 1:1.

I přes mizernou bilanci ale Sigma nebývá na našem hřišti snadným soustem. Poslední dva duely skončily shodně 2:1. V předposledním klání Sigma v závěru jen snižovala na konečných 2:1, v posledním zápase ale už od 4. minuty vedla brankou Bajera. Našemu týmu se do poločasu podařilo vyrovnat. Rozhodnutí si ale Nezmar schoval až do 85. minuty.