FC Slovan Liberec | Přiletěla na mě pizza i pivo, popisoval zápas s Larnakou s úsměvem Martin Dúbravka
Menu Další Zavřít Zavřít
18.08.2016

Přiletěla na mě pizza i pivo, popisoval zápas s Larnakou s úsměvem Martin Dúbravka

Dominik Jakubec
Larnaka - Jedním ze strůjců úspěchu na hřišti Larnaky byl Martin Dúbravka. Přestože si soupeř vytvořil řadu velkých šancí, míč za svá záda ani jednou nepustil. "Mám rád zápasy v podobně bouřlivé atmosféře," usmíval se po utkání.

Na nedostatek práce sis rozhodně stěžovat nemohl?
Měl jsem dost práce, ale myslím si, že jsme zápas docela zvládli. V hlavách jsme byli dobře připraveni, protože jsme věděli, že jsou velmi temperamentní. Měli nějaké šance, vytvořili si i tlak. Chtěli nás možná vyprovokovat, abychom dostali nějakou červenou kartu, ale kluci to mentálně zvládli a myslím si, že výhra 1:0 je solidním výsledkem do odvety.

Pochytal jsi řadu šancí soupeře, který zákrok byl podle tebe nejtěžší?
Pro brankáře je prvořadé, jak se v zápase chytí. Možná jsem se prvním zákrokem chytil, pak jsem se snažil kluky dirigovat a organizovat si defenzivu. Jsem nakonec rád, že jsme udrželi vzadu nulu, a nakonec je škoda, že jsme nepřidali ještě další gól.

Jednou za tebou zvonilo břevno, sáhl sis na míč?
Ano, ten míč, který skončil na břevně, jsem vyrazil. Ve vzduchu střela hrozně zaplavala, jsem rád, že jsem ji vůbec dokázal trefit, měla i velkou razanci. Samozřejmě mě těší, že jsem zabránil gólu.

Na stadionu panovala bouřlivá atmosféra, ovlivňuje tě to nějak?
Lidi se snažím nevnímat. Vždy budou hnát domácí tým. Atmosféra byla jinak výborná, mně osobně se dobře chytá, když je stadion plný. Člověk si vyslechne dost nepěkných věcí, ale je potřeba to pouštět z hlavy a nereagovat. Jen malý signál směrem k nim je vyprovokuje. Během své kariéry už jsem se naučil tyhle věci trochu ignorovat.

Přilétlo na vás ovšem také mnoho různých předmětů.
Přiletělo na nás kdeco, to je pravda. Měl jsem tam nějakou pizzu, kelímky od piva a podobné věci, skoro celé občerstvení. Ale už jsem párkrát s kyperskými soupeři hrál a věděl jsem, že můžeme něco takového čekat. Jsou velmi temperamentní a dávají to patřičně najevo. Bylo tu pro nás také velmi těžké počasí, pro domácí to naopak mohla být trošku výhoda, ale i tak jsme nakonec zápas zvládli.

Na co je potřeba se zaměřit, abyste uspěli i v odvetě?
Mají individuálně vyspělé hráče, to si musíme přiznat. Opět se musíme důkladně připravit. Ale také je nutné předvádět naši hru, protože tady jsme se v posledních dvaceti minutách stáhli a čekali, co udělají. Běhali jsme bez míče a dělali jsme si to zbytečně těžké. Po fyzické stránce to bylo náročné, vyrovnávali jsme se s obrovským tlakem, ale zvládli jsme to. Do odvety to musíme potvrdit. Důležité bude pokud možno neinkasovat, pak máme postup jistý.

Trenér Trpišovský byl v závěru po strkanici na střídačce vykázán mezi diváky, všiml sis té situace?
Viděl jsem, že k něčemu na naší střídačce došlo, ale byl jsem dost daleko. Nechtěl jsem přilévat olej do ohně. Zkrátka tam došlo na emoce, které k zápasu patří. Nechci hodnotit rozhodčí, jsou to jen lidé, ale měli to v této atmosféře těžké a možná se některými spornými verdikty dostali pod tlak. Skončilo to strkanicí a vykázáním trenéra. Ale je důležité, že jsme se i s tím srovnali a dokázali vyhrát.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Čerti na Ještědu Databox
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Český rozhlas Liberec