FC Slovan Liberec | Přivítání bylo velmi milé, nicméně jsme prohráli, smutnil po prohře Gebre Selassie
Menu Další Zavřít Zavřít
25.07.2021

Přivítání bylo velmi milé, nicméně jsme prohráli, smutnil po prohře Gebre Selassie

Ondřej Marko
Liberec – V neděli jsme odehráli první kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY a to se Slováckem. Utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil Milan Petržela již v prvním poločasu. Brance se ještě snažil zabránit i Gebre Selassie, bohužel ale neuspěl. V druhé půli byl velmi tvrdě faulován a hráč Slovácka za to dostal červenou kartu. Jak navrátilec z Brém hodnotil celý zápas?

První zápas za Slovan byl takový hořkosladký, je to tak?

Prohráli jsme, takže spíše hořký. Bylo fajn zase hrát „doma“ v Liberci i to přivítání bylo velmi milé, nicméně jsme prohráli, takže jen hořký.

Co říct k té situaci u inkasované branky, co se tam stalo?

Teď si nejsem jistý, jestli to bylo autové vhazování, ale definitivně se nám dostali jednoduše do vápna. Tam se myslím Milan Petržela dobře uvolnil a já jsem pak jeho střelu, ve snaze ji zblokovat, ještě vylepšil. Takže to pak letělo nějak do šibenice.

A co jsi pak Ciciliovi říkal po faulu? Z dálky to vypadalo celkem děsivě.

Já jsem to tak neviděl, ale v té situaci jsem měl pocit, pořád mám ještě otisk pod kolenem, že kdybych zůstal stát na té noze, kdybych celým tělem neuhnul, tak by mi zlomil nohu nebo prošlápl koleno. Takže za mě to byla velmi nebezpečná hra.

Co se ukázalo, že týmu ještě trochu chybí, byla kombinace případně sehranost?

Pochopitelně, bylo to první kolo. V týmu máme hodně mladých hráčů. Sehranost není optimální, ale když jsme v druhém poločase zjednodušili hru, tak už byly k vidění nějaké naše nebezpečné situace. Paradoxně když šel soupeř do oslabení, tak jsme možná měli změnit tu jednoduchou hru, aby oni trochu víc běhali bez míče. My jsme měli o jednoho hráče víc, ale bohužel. Byl to první zápas, musíme se z toho poučit, ačkoliv to asi bude chvíli trvat. Nebyl to zápas s velkým počtem šancí, zhruba jedna na každé straně. Oni dali, my jsme nedali...

Jak sis užil post středního záložníka? Hádám, že vzhledem k tvým zkušenostem to musí být nezvyk.

Určitý nezvyk to je, ale už jsem na tomto postu odehrál víc utkání v přípravě. Baví mě to a věřím, že zápas od zápasu se tam budu zlepšovat.

Trenér před sezonou říkal, že vstup do soutěže bude velmi důležitý. Jak v tomto kontextu mrzí domácí porážka a ta nevyužitá přesilovka?

No pochopitelně mrzí. Myslím, abych nepřeháněl, že jsme měli snad nějakých 25 minut minimálně na to vyrovnat. Nedokázali jsme si však poradit ve finální třetině, kde jsme měli asi zachovat větší klid.

Sice to je zatím jen jedno utkání, ale překvapilo vás v lize něco? Změnila se domácí soutěž v něčem za těch devět let?

Odpovídat na to po jednom zápase by asi nebylo vůbec směrodatné.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Avej Vending Železářství Letná
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec rtm plus
×
Dnes v 16:00
FK Jablonec
FC Slovan Liberec