FC Slovan Liberec | První gól jde za mnou, přiznává Ondřej Švejdík
19.07.2015

První gól jde za mnou, přiznává Ondřej Švejdík

Marek Kratochvíl, Dominik Jakubec
Plzeň - V Superpoháru Slovan ani tentokrát triumfovat nedokázal. Podle zkušeného stopera Ondřeje Švejdíka o tom rozhodla první půle, kdy si tým nepohlídal standardní situace soupeře. "Gól po standardce na blížší tyč padá na mou hlavu," sypal si po zápase popel na hlavu.

Ondro, jak moc tě porážka s Plzní bolí?
Mě osobně to mrzí moc. Chtěl jsem obhájit Superpohár z loňského roku se Spartou. Myslím si, že ve druhém poločase jsme měli šanci to zdramatizovat a Plzeň trošku víc potrápit.

Kdy se podle tebe lámal chléb?
Rozhodl první poločas, kde jsme dostali dva zbytečné góly. Obzvláště ten první, který padá na moji hlavu. Po standardce na bližší tyči... To si musím pohlídat. Ten druhý padl díky chytrosti Koláře. To si asi ještě rozebereme v kabině. Ty góly byly velice důležité pro vývoj utkání.

Ondřej Švejdík

Se standardními situacemi soupeře jste evidentně měli docela problém. V čem to vězelo?
Připravovali jsme se na to, ale většinou, když si řeknete, abyste si dali pozor a neinkasovali ze standardky, tak na to dojde. Nevím, kdo z nás měl mít soupeře u první branky osobně, ale já s Fleišim jsme si měli pohlídat první tyč a odtud také ta branka padla. Takže to jde za mnou.

Za stavu 2:0 měla Plzeň ještě několik velkých šancí, ty ale spálila. Jak ses v té době cítil?
Problesklo mi hlavou, aby to nebyl nějaký větší příděl. Liberec je ale tým, který v takových situacích dokáže shodit tlak a začne hrát fotbal. Bylo vidět, že jsme ze začátku měli obrovský respekt a možná i strach. Pak to z nás spadlo, víc jsme běhali, věřili si a ta hra šla celkově nahoru.

Jak celkově hodnotíš počínání svého týmu?
V první půli jsme je moc neprověřili. V tom druhém poločase možná trošku polevili, my jsme se ale také zlepšili, byli jsme odvážnější a dostávali jsme je pod větší tlak, z něhož pramenily i některé jejich chyby.

Zdálo se, že je herní projev týmu trochu jiný, než v uplynulém ročníku. Je tomu skutečně tak?
Ano, Liberec chce hrát trochu jiný fotbal, než v loňské sezoně. Ten přerod bude trošku trvat. Já jsem rád, že vedení a hlavně trenéři chtějí hrát fotbal a ne nějakou nakopávanou. Je ale otázka, jestli to teď bude na 14 dní, měsíc nebo třeba dva měsíce, než si to sedne a začnou přicházet výsledky.

Mnoho času skutečně nezbývá, blíží se nejen vstup do ligy, ale také do evropských pohárů. Jako jediný z kádru Slovanu jsi na izraelský Hapoel Kirjat Šmona narazil, jak na tyto zápasy vzpomínáš?
Na Kirjat Šmona mám dobré vzpomínky, zvlášť na ten první zápas na Spartě, kde jsem dával gól. To utkání se nám povedlo, v Izraeli to už bylo z naší strany horší, ale stačilo to na postup ze skupiny. Myslím si, že je to hratelný soupeř a že můžeme s Libercem postoupit do další fáze.