FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Chrudim B 1:0
07.08.2022

První kolo za tři body, B-tým zvládl premiéru v divizi s rezervou Chrudimi

Liberec – Béčko zvládlo úvodní kolo nové sezony 2022/2023 za tři body. Na Městském stadionu přehrálo rezervu Chrudimi díky vlastní brance soupeře 1:0, do tabulky Divize C tak výběr trenéra Josefa Petříka zapsal první vítězství.
1.kolo, neděle 7.8.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:0
(1:0)
MFK Chrudim BMFK Chrudim B
FC Slovan Liberec B: Pešl - Winkler, Černický, Kranthove, Juzvak (60. Lupoměský) - Kytka (81. Málek), Hudák (69. Králíček), Polyak, Varfolomejev (69. Horňáček), Višinský (60. Daněk) - Hadaščok
MFK Chrudim B: Mrázek – Gregovský, Sedlák, Dostálek (89. Mrázek), Zikmunda, Zvolánek (65. Žalud), Tlapák (65. Brychnáč), Holub (89. Musílek), Drahoš, Vácha (79. Holeček), Bauer
Branky: 45. Vácha (vlastní). Rozhodčí: Matějka – Pilný, Klečka. ŽK: 90. Černický – 21. Zvolánek, 40. Drahoš. Diváci: 100.

První duel nové sezony, první body. Béčko načalo Divizi C úspěšně, když na Městském stadionu překonalo obranný val rezervy Chrudimi. Po ofenzivním prvním poločase, v němž mohlo naše mužstvo kromě branky proměnit také pokutový kop a další akce zastavila tyč nebo gólman Mrázek, přišel lehký útlum.

Práci měl na druhé straně také brankář Lukáš Pešl, který spoluhráče podržel a vychytal premiérovou nulu sezony. Béčko se tak odrazilo do tabulky pravou nohou, lídrem jsou aktuálně Velké Hamry po jednoznačném vítězství 5:0 nad Brandýsem nad Labem. Tři body bral také Letohrad, který skolil Ústí nad Orlicí 2:1.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Přijel k nám houževnatý tým, nováček v divizi. Vůbec jsme nevěděli, do čeho jdeme a soustředili jsme se spíš na vlastní výkon. První poločas se odehrával celkově v naší režii, měli jsme ho pod kontrolou, bohužel jsme vstřelili jen jednu branku, která byla vlastní. Neproměnili jsme pokutový kop Varfolomejevem, chvíli předtím jsme si vytvořili 3-4 gólové příležitosti, nastřelili jsme dokonce tyčku. Bylo to složité dobývání, soupeř bránil houževnatě v deseti lidech prakticky na své půlce. Snažili jsme se tam dostat, což se nám celkem dařilo, jenom nám chyběl klid ve finální fázi.“

„Ve druhé půli jsme mysleli, že pomalu odejdou soupeři síly, soustředili jsme se na prvních deset minut, chtěli jsme uhrát nulu vzadu s tím, že se budou v otevřené defenzivě soupeře otevírat vrátka. To se také stalo, ale poměrně dost jsme kazili. Místo toho, abychom zkracovali hřiště, sbírali odražené balony a hráli jednoduše, musel nás během druhé půle při šancích soupeře podržet gólman Pešl. Možná vzhledem k první půli by to bylo zasloužené vítězství, z pohledu druhé těžko říct. Strašně si vážíme třech bodů, jde o vítězný vstup do sezony, nedostali jsme gól navíc branku. Určitě je před námi velký prostor pro zlepšení, ale řekl bych, že se kluci postupně v zápasech zlepšovat budou.“