FC Slovan Liberec | Prý mám ránu jako kůň, smál se po výhře střelec jediné branky Potočný
05.10.2018

Prý mám ránu jako kůň, smál se po výhře střelec jediné branky Potočný

Tomáš Honzejk
PŘÍMO ZE ZLÍNA - Minulé kolo nehrál, protože si odpykával trest za čtyři žluté karty. V zápase proti Zlínu ji viděl po půlhodině hry také. Domácí Podio dostal žluté hned dvě a tedy i červenou. Chvíli poté rozhodl Roman Potočný překvapivou střelou z dálky o výhře Slovanu 1:0. "Střela mi sedla a dobře zaplavala," řekl nejlepší střelec Slovanu v aktuální sezóně.

Jak bys ohodnotil utkání?

Bylo to velmi bojovné utkání. První poločas jsme byli lepším týmem. Ve druhém nás Zlín trochu zatlačil. Začali víc nakopávat míče dopředu. Pak přišlo vyloučení Podia a my vstřelili vítězný gól.

Překvapilo tě, jakou jsme měli převahu v první půli?

Nepřekvapilo. Trenér nás vede ke kombinačnímu fotbalu, který se nám dařil v prvním poločase. Jenom škoda, že jsme nedali z nějaké šance gól.

Co se stalo na začátku druhého poločasu, že nás Zlín tak zatlačil?

Já bych ani neřekl, že zatlačil. Oni spíš nakopávali dlouhý míče na jejich vysoký hráče vepředu a je to těžký, když mají tento typ hráčů na hrotu. Za mě to není mačkání, ale jen nakopávání dopředu. To není kombinační fotbal, který se snažíme hrát my.

Řídil ses při svém gólu heslem "Když nevíš co s míčem, vystřel."?

To ne. Já mám za úkol střílet z různých pozic. Říkají mi, že mám ránu jako kůň. (směje se) Když to mám dobře na noze, tak se snažím vystřelit. Naštěstí to tam spadlo.

Čekal jsi, že by ta střela mohla skončit gólem?

Když jsem v první chvíli cítil, jak mi to sedlo, věřil jsem, že by to mohl být gól.

Pomohla i chyba brankáře Dostála?

Já bych úplně neřekl, že to byla chyba. Ta střela dobře zaplavala. Nechci říkat, že to byl jeho gól. Byla to rána. Já jsem ale rád, že to pustil a spadlo to tam.

Věříš, že jsme se odrazili k lepším výkonům?

Vyhráli jsme třetí zápas v řadě, takže věřím, že jsme se už k lepším výkonům odrazili.