FC Slovan Liberec | Purzitidis po Bohemians: Velkou roli hrály osobní souboje
16.01.2021

Purzitidis po Bohemians: Velkou roli hrály osobní souboje

Ondřej Marko
Liberec – V 15. kole FORTUNA:LIGY jsme remizovali 1:1 s Bohemians. Zápas byl poměrně vyrovnaný, v první půli jsme byli lepším týmem my, ve druhé zase Bohemka. Marios Pourzitidis mohl svou střelou z vápna utkání zlomit v náš prospěch, bohužel ho však skvěle vychytal brankář Lé Giang.

Jak bys dnešní zápas zhodnotil?
Bylo to těžké utkání, velkou roli hrály osobní souboje. Celkově byl docela vyrovnaný, měli jsme mnoho šancí. Mohli jsme je zakončit a dát více gólů, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Ve druhé půli jste do inkasované branky nebyli moc aktivní dopředu, čím to bylo?
Ze začátku druhého poločasu na nás Bohemka trochu tlačila. Měla větší presink a bylo to znát. Nedařilo se nám dostávat do koncovek a to si myslím, že je tím důvodem.

Jak berete bod s Bohemkou? Je to zklamání?
To není, každý bod je vzácný. Ovšem mohli jsme mít body tři.

Jak fyzicky náročná je pro vás a speciálně pro tebe hra v těchto mrazivých podmínkách?
Pro spoluhráče určitě lepší, protože jsou na to zvyklí. Pro mě to je trochu těžší, ale zvládám to, je to v pohodě. Trochu mi byla zima, ale jinak dobré.

Měl jsi velkou příležitost pro vstřelení branky, co bys udělal lépe?
Asi bych vystřelil větší silou. Já jsem úplně nečekal, že se balón dorazí ke mně, takže to byla střela na poslední chvíli. No bohužel jsem nedal gól, to mě mrzí.

Dnes jsi musel hrát mimo svůj obvyklý post, jak se ti tam hrálo a hrál si na něm už někdy?
Když jsem byl mladší, tak jsem na něm hrával. Líbilo se mi to, s Káfou (Karafiátem, pozn. red.) jsme si rozuměli, Jugi (Jugas, pozn. red.) s Chalim (Chalušem, pozn. red.) mi pomáhali. Všichni mě navigovali, neměl jsem žádný problém a líbilo se mi to.

Teď k dalším zápasům, s čím pojedeme do Brna?
Musíme vytěžit co nejvíce bodů, protože se opět chceme dostat do Evropy. Musíme hrát dobře a vyhrávat každý zápas, na každý se musíme soustředit, protože každý je těžký.

Poslední dotaz je k terénu, všude kolem je sníh, tady se však nakonec hrát dalo. Jaké to bylo a jak jste byli se hřištěm spokojení?
Hřiště bylo docela měkké, což úplně nepomohlo. Kluci jsou na to ale zvyklí, no a já už vlastně taky, takže v pohodě.