FC Slovan Liberec | Remíza je podle mě zasloužená, říká s pokorou jistota mezi tyčemi Ondřej Kolář
Menu Další Zavřít Zavřít
25.11.2017

Remíza je podle mě zasloužená, říká s pokorou jistota mezi tyčemi Ondřej Kolář

Tomáš Honzejk
PRAHA - Ondřej Kolář si v zápase s Bohemians 1905 připsal další podzimní nulu. Byla to již jeho pátá v této sezóně. V zápase opět vytáhl důležité zákroky. Hlavně deset minut před koncem, kdy zlikvidoval nebezpečný trestný kop Jindřiška. "Byl to těžký zákrok, nic jsem neviděl a natáhl si u toho lýtko." říká Kolář o důležitém momentu utkání.

Čekal jsi, že to bude takto opatrný zápas?
My jsme věděli, co od Bohemky můžeme očekávat. Trenér nás na ně výborně připravil. Věděli jsme, že budou hodně presovat, protože jsou výborní po fyzické stránce. Čekal jsem, že to bude opatrnější. Myslel jsem si ale, že to bude přestřelka a padne více gólů a ne, že to skončí 0:0.

Je podle tebe remíza zasloužená?
My můžeme být s remízou spokojenější. Bohemka sice měla více šancí, ale ve finále je to dle mého zasloužené. My tam ke konci taky měli možnost dát gól na 1:0 a zvítězit.

Mrzí vás, že jste nevytěžili více ze svého tlaku v první půlhodině hry?
Ve druhé minutě jsme tam měli šanci, kdy Vláďa Coufal centroval a Radim Breite střílel na přední tyč a trefil to vedle. Tam kdybychom dali gól, tak bychom se uklidnili a myslím si, že přidali další góly.

Byl pro tebe trestný kop v závěru utkání nejtěžším momentem?
Byl to pro mě těžký zákrok. Já jsem nic neviděl. Na poslední chvíli jsem udělal krok za zeď, podjela mi noha a natáhl jsem si lýtko. Naštěstí jsem to chytil konečky prstů. Byl to pro mě nejtěžší zákrok v utkání.

Ještě v první půli ta střela z voleje. Tu jsi viděl?
Tu jsem viděl, ale byla to rána z voleje. Reflexivně jsem máchl rukou a trefil jsem to.

Je za vámi polovina sezóny. Jaké je hodnocení?
Ještě se nechci unáhlit, čeká nás ještě zápas s Olomoucí. Samozřejmě jsme spokojení, kde se v tabulce pohybujeme. Jsme na pohárových příčkách a za to jsme rádi. Zápas s Olomoucí hodně napoví. Pak můžeme hodnotit.

Odráží se v kabině situace, že odchází Jan Nezmar a mluví se různě i o trenéru Trpišovském?
My to vnímáme. Pořád jsme slýchali, že Honza Nezmar má jít do Slavie. Trenér že má nějaké nabídky. S klukama jsme se nad tím povznesli. Teď hrajeme zápas s Olomoucí a pak se to bude všechno řešit. Samozřejmě je to obrovská ztráta jak pro nás, tak pro celý Liberec, že jde Honza Nezmar do Slavie. Já ho ale chápu. (hořký úsměv)

Věříte, že trenér zůstane?
S klukama doufáme, že zůstane, protože je to výborný trenér. Výborně nás připravuje na zápasy. Je tu výborná parta, což je vidět i na hřišti. Jsou výsledky a byla by obrovská škoda, kdyby odešel.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Avled Pytloun
Mediální partneři
Náš region rtm plus