FC Slovan Liberec | Remíza nás trochu mrzí, Plzeň jsme porazit mohli, přiznal po utkání střelec Šural
Menu Další Zavřít Zavřít
16.09.2014

Remíza nás trochu mrzí, Plzeň jsme porazit mohli, přiznal po utkání střelec Šural

Lukáš Michalík
LIBEREC - Josef Šural strávil takřka čtrnáct dní s reprezentačním týmem a se svými spoluhráčí ze Slovanu tedy před utkáním s Plzní trénoval jen minimálně. Šikovný útočník ale ukázal, že pauza na něm nenechala žádné stopy a proti Plzni se liberecký snajpr blýskl skvělým výkonem, korunovaným chytrou vyrovnávací trefou. "Bod bereme, ale chtěli jsme tři," mrzelo po utkání s pěti brankami nejlepšího střelce Slovanu v probíhající sezóně.

Pepo, vzhledem k průběhu zápasu, jste spokojeni s bodem?
Před zápasem bychom asi bod brali, ale těžko říct. Bylo to vyrovnané utkání, Plzeň měla šance, my taky, takže asi zasloužená remíza. Ale vzhledem k těm posledním minutám nás to trochu mrzí, protože si myslím, že jsme je porazit mohli.

Narážíš na ten diskutabilní souboj s Limberským? Byl to penaltový zákrok?
Já se k tomu nechci vyjadřovat. Zasáhl mi nohy, zasáhl i balón, tak co k tomu víc dodat. Myslím si, že se pískat mohlo.

Tvoje gólová trefa byla z opravdu velmi ostrého úhlu. Co bys řekl k tomuto momentu?
Kdyby byl v bráně náš brankář Koli (Ondřej Kolář), tak by se načapat nenechal, protože ví, že to zkouším. Kouknu se, jestli někdo před brankou čeká na přihrávku a když si nejsem stoprocentně jistý, tak zkusím gólmana nachytat a naštěstí se to povedlo.

Mohl to být i důsledek toho, že si v poslední době vlivem velmi dobrých výkonů více věříš?
Může to tak být. Kdybych se ve stejné situaci ocitl loni na podzim, nebo i letos na jaře, tak by to tam třeba nepadlo a trefil bych to deset metrů nad. Teď mi to tam ale padá a jsem za to rád.

Byl to zatím tvůj nejkurióznější gól, z takto velkého úhlu?
Je to chytrý gól, protože se musíte podívat. Samozřejmě, kdyby brankář nešel na přihrávku, tak si míč zpracuje nohou a v klidu ho může odkopnout. Podobný gól dal tuším i Ondra Kušnír, který se taky koukal, že bude přihrávat a nakonec to uklidil do brány.

Jistě budeš souhlasit, že se jednalo o oboustranně nadstandardní ligový zápas, je to tak?
Myslím si, že kvalita zápasu byla výborná. Fanoušci, co nezůstali doma a přišli, tak měli o zábavu postaráno. Zafandili si a do poslední minuty mohli doufat ve tři body. Bohužel se to nepodařilo.

V průběhu utkání si sváděl četné souboje s reprezentačním stoperem Procházkou, který s tebou měl velké problémy. Nebylo to občas až za hranicí faulu?
Bylo to všechno v duchu fair play. Občas tam byly nějaký fauly, ale spíš neúmyslný, nic zákeřnýho.

Proti Plzni jste znovu potvrdili vzrůstající formu. To vás jistě musí těšit...
Myslím si, že kdyby přijel trošku jiný soupeř, tak jsme znovu brali tři body. Bohužel přijela velmi silná Plzeň, momentálně možná nejlepší tým u nás. I tak si ale myslím, že jsme je mohli porazit. Bod bereme, ale chtěli jsme tři.

Čím to je, že poslední dobou předvádíte takovou ofenzivní smršť a vytváříte si tolik šancí?
Jdeme tomu naproti, hrajeme jako tým, chceme vyhrát a všichni makají na sto procent. Pressujeme, děláme všechno co můžeme a když soupeře zatlačíme, tak dělá chyby a my se dostáváme do šancí. Když soupeř dvakrát po sobě špatně rozehraje, tak se dostane pod tlak, k tomu ho chceme donutit.

Může to být také tím, že se po úvodních kolech konečně začínáte více sehrávat?
Určitě, protože první zápasy z naší strany nebyly vůbec dobré. Můžu říct, že mě osobně se poslední tři, čtyři zápasy hraje výborně.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
ZOO Liberec iQLANDIA
Mediální partneři
Liberecká drbna Hitrádio Contact