FC Slovan Liberec | Roman Potočný: Zlomená série? Tu jsme neřešili, prostě jsme chtěli vyhrát!
Menu Další Zavřít Zavřít
22.10.2017

Roman Potočný: Zlomená série? Tu jsme neřešili, prostě jsme chtěli vyhrát!

Redakce
Praha - Roman Potočný svou trefou v 35. minutě otevřel skóre a nasměroval Slovan k vítězství nad Slavií 2:1. A teoreticky mohl přidat ještě jeden gól, toho se ale vzdal. "Byl jsem původně psaný na penaltu, ale přenechal jsem ji Milošovi," usmívá se Potočný.

Přesnou trefou jsi otevřel skóre. Předpokládám, že ti gól na hřišti Slavie dělá velkou radost?
Těší mě to. A to jsem byl dokonce původně psaný i na penaltu! (smích) Ale Milošovi jsem ji přenechal, odehrál skvělý zápas a zasloužil si to. V poslední době hrozně dře a ten gól pro něj byla taková odměna.

Mohl bys svůj gól popsat?
Od Vládi to byl parádní balon. Hlavně jsem se soustředil, abych ho trefil. Trenér nám řekl, že když dáme takový gól, tak máme tři dny volna. A že když vyhrajeme, tak dokonce týden! Tak uvidíme, jestli to dodrží! (smích) Volno možná dostaneme, ale tři dny to rozhodně nebudou.

S jakým cílem jste do souboje se Slavií vstupovali?
Do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát. Máme mladý sebevědomý mančaft, věříme si na každého. Navíc jsme věděli, že to nemají s evropskými poháry jednoduché. Jeli jsme sem s přesvědčením urvat nějaké body.

Jaké bylo vstupovat do druhé půle s vedením? Bylo jasné, že bude soupeř ze všech sil útočit...
Chtěli jsme hrát pořád stejně. Slavia je možná po finanční stránce úplně někde jinde, než my, ale zkrátka jsme se snažili dát do toho vše. Hrajeme kombinačně, chceme hrát pěkný fotbal.

A podařilo se vám přerušit sérii 36 ligových zápasů Slavie bez porážky.
Ani jsme to takhle nevnímali. Staráme se hlavně sami o sebe. Děláme maximum pro to, abychom sbírali body. Jsme sice dva body za nimi, ale takhle to neřešíme. Soustředíme se na svou hru a chceme uhrát co nejvíc bodů. A jestli jde o poháry nebo ne, to se snažíme v hlavě nemít.

Nicméně o sérii se všude psalo, jistě jste si jí byli vědomi?
Já jsem to asi ani nečetl! (smích) Ne, že bych o tom nevěděl, ale rozhodně jsme do zápasu nešli ukončit nějakou sérii. Jsme rádi, že se nám to povedlo, to ano, ale o sérii to opravdu nebylo.

Vzpomněl sis po utkání na své předchozí dva góly v Edenu, tehdy ještě v dresu Teplic?
Na ty nezapomenu nikdy v životě, byly to moje první góly v lize. Ale teď k nim asi jeden hodně důležitý přibyl.

Zápas byl plný emocí, sám ses také do několika situací zapojil. Byl to jeden z důvodů tvého střídání?
Od doby, co mám dítě, jsem takový klidnější a emoce tolik nevnímám. I když dnes to bylo opravdu docela vyhrocené, šlo o hodně. Trenér se mě zeptal, jestli nechci střídat, abych neměl červenou, tak jsem raději řekl ano. (úsměv)

O body jste po Spartě obrali i Slavii. Ligu v současnosti vede Plzeň, není to možná vzhledem k letnímu posilování Pražanů trochu překvapení?
Ani náš zápas s Plzní podle mě nebyl herně tak hrozný. Ale pan Vrba tam dělá dobrou koncepci týmu. Jsou dlouho pospolu, což je oproti Slavii a Spartě s jejich velkými nákupy značný rozdíl. Možná proto jsou tak nahoře.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Vogel Dům kultury
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Hitrádio Contact