FC Slovan Liberec | S novou sezonou je tu nový Isaac, směje se mladík Isaac Sackey
Menu Další Zavřít Zavřít
31.07.2014

S novou sezonou je tu nový Isaac, směje se mladík Isaac Sackey

Dominik Jakubec
Giurgiu – Mladý defenzivní záložník Isaac Sackey se i přes svůj nízký věk už v předchozích sezonách začlenil do základní sestavy a nejinak tomu je také pod trenérem Samuelem Slovákem. Před zápasem s Astrou neskrývá jasný cíl: „Chceme tu vyhrát,“ prohlašuje rodák z Ghany.

Isaacu, jaké jsou zatím tvé dojmy z Rumunska?
No, je tu opravdu teplo. Ale to se v létě asi dá čekat všude. (úsměv) Je to určitě poprvé, co jsem se sem mohl podívat, takže jsem rád, že trochu poznám novou zemi.

Isaac Sackey v zápase s Košicemi

Co víš o týmu Astry?
Zatím jsem o nich pouze slyšel, ale na vlastní oči jsem jejich tým neviděl. Co o nich spíše vím je třeba to, že v jejich týmu hrají dva nebo tři Ghaňani. O rumunském fotbale obecně jsem už také něco slyšel.

S jakým výsledkem bys byl ve čtvrtek spokojený?
To je úplně jednoduché. Chceme tady vyhrát. Pak ještě samozřejmě zvládnout odvetu a postoupit do play-off.

Když jste hráli proti Košicím, ligová sezona ještě nezačala. Teď hrajete o víkendu ligu, v týdnu pak poháry. Je to podle tebe pro tým lepší?
Asi mi to spíše vyhovuje teď. Už s tím navíc díky minulé sezoně máme nějaké zkušenosti, není to pro nás taková novinka. Pro mě a asi i pro většinu spoluhráčů je lepší, když více hrajeme. Když odehrajeme dva zápasy týdně, určitě nám to pomůže rychleji se sehrát.

Právě souhra v Košicích ještě příliš neklapala...
No, to možná ne. Ale nedá se říct, že bychom byli špatní. Když se to tak vezme, říká se, že lepší tým vyhraje. A my jsme vyhráli, takže jsme byli lepší. Když podáme proti Astře co nejlepší výkon, můžeme zvítězit i tentokrát.

Vyžaduje od tebe nový trenér Slovák něco nového?
Vždy je to tak, že trenéři od hráčů něco požadují, takže i trenér Slovák ode mě něco chce a já se to snažím naplňovat. Ale nic vyloženě nového a zvláštního to není.

V posledních sezonách jsi byl znám také díky mnoha žlutým kartám. Změnilo se podle tebe něco?
Věřím, že už se to změnilo. S novou sezonou je tu nový Isaac! (směje se)

Řešil to s tebou přímo i trenér?
Ano. Od té doby, co přišel, jsem se od něj naučil hodně. Občas si mě zavolá a poradí mi, co mám přesně udělat, jak mám jít do souboje. Právě od něj se snažím naučit, jak chodit do soubojů a udělat u toho co nejméně faulů. Věřím, že se díky tomu může moje hra zlepšit a musím přiznat, že jsem toho od trenéra už hodně pochytil.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Pneu Hnídek SECO ZAHRADNÍ TRAKTORY
Mediální partneři
Náš region Rádio Impuls