FC Slovan Liberec | Sackey a Obročník odcházejí. Kubyškin je hráčem Slovanu.
Menu Další Zavřít Zavřít
02.08.2016

Sackey a Obročník odcházejí. Kubyškin je hráčem Slovanu.

Lukáš Váňa
Vedení našeho ligového týmu zúžilo kádr. K nejvýraznějším tvářím, které opouští Slovan patří Isaac Sackey a Michal Obročník. Čtyřletou smlouvu naopak podepsal Ilja Kubyškin. V týmu budou tři brankáři a dvacet hráčů.
Michal Obročník odchází na půlroční hostování do Zlatých Moravců. "Michal projevil zájem se rozehrát na hostování. Což si myslím, že je rozumný krok. Je to hráč se kterým počítáme, pustili jsme ho na hostování do konce kalendářního roku," vysvětluje hráčovu pozici trenér Jindřich Trpišovský.

Isaac Sackey odjel na zdravotní testy do Alanyasporu. Pokud projde zdravotními testy tak přestoupí. "Isaac dostal nabídku z Turecka. Přišel za námi a projevil zájem odejít za každou cenu. Dohodli jsme se tedy, že ho uvolníme. Řekl nám, že nechce ve Slovanu pokračovat," říká sportovní ředitel Jan Nezmar.

Hráčem, který naopak rozšíří řady Slovanu je defenzivní záložník Ilja Kubyškin, který do Slovanu přestoupil z Petrohradu. "O jeho příchodu jsme jednali delší dobu. Je to talentovaný dvacetiletý hráč a jsem upřímně rád, že se nám podařilo jeho přestup dotáhnout. Navíc podepsal čtyřletou smlouvu, což je vynikající pro budoucnost," vysvětluje Nezmar.

Do juniorky se přesouvá David Sixta, Ondřej Bláha, Martin Chlumecký, Petr Heppner a Jan Šulc. "Kluci mají budoucnost. Věřím, že se nám alespoň pro některé podaří sehnat hostování ve druhé lize," říká Nezmar. Naopak do ligové kabiny se vrací Ondřej Machuča.

Na roční hostování do Žižkova odchází Jiří Pimpara a Tomáš Egert. Z testů v Příbrami se vrátil Won Che Bong, ten ale nejspíš zamíří na další hostování na Maltě.

Vedení Slovanu v současné době jedná o příchodu Davida Sixty. Zbývá doladit detaily. Sixta by ale měl rovnou zamířit na hostování do druholigového týmu. Do Slovanu by měl přijít i Wesley di Silva. I v jeho případě stále probíhají jednání.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Na kole i pěšky Bobová dráha
Mediální partneři
Beat radio rtm plus