FC Slovan Liberec | Slovan hlásí první posilu, přichází Jan Mudra
Menu Další Zavřít Zavřít
20.06.2014

Slovan hlásí první posilu, přichází Jan Mudra

Lukáš Váňa
Náš klub získal první posilu. Dnes odpoledne podepsal krajní obránce Jan Mudra smlouvu na dva roky s opcí. Čtyřiadvacetiletý obránce přichází ze Znojma.

Trenér Samuel Slovák přivítá v kabině dalšího hráče. Krajní obránce Jan Mudra, kterému nečiní potíže kopat levou i pravou nohou, podepsal se Slovanem dvouletou smlouvu. Jan Mudra se narodil 22. ledna 1990. Od 10 let kopal za Viktorii Plzeň, prosadil se i do prvního týmu, ligu ale ochutnal až ve Znojmě, kam přestoupil v roce 2012. "Byl to pro mě dobrý krok. V Plzni jsem hrál 3. ligu, ve Znojmě jsem se dostal do druhé. Když jsme pak vykopali první ligu tak to bylo jako v pohádce," říká hráč, který za Znojmo v minulé sezóně odehrál všech 30 ligových zápasů.

"Honza Mudra je alternativa na oba kraje obrany, kterou jsme nutně potřebovali. Má za sebou velmi povedenou sezónu, což se projevilo i v zájmu o jeho osobu z jiných klubů. Jsem rád, že se ho podařilo získat právě nám," říká o novém hráči Slovanu sportovní ředitel Jan Nezmar.

Co ti proběhlo hlavou, když jsi slyšel o zájmu Slovanu?
Jan Mudra: Když jsem se o zájmu Liberce dozvěděl, tak jsem byl prakticky rozhodnutý, že to angažmá chci přijmout. Liberec je jeden z nejlepších klubů v zemi. Měl jsem v posledních dnech pár nabídek, ale Slovan byl jednoznačná volba.

Celkem zvraty ve tvé kariéře. V několik málo letech ze třetí ligy do první. Pak určitě zklamání ze sestupu a teď angažmá ve Slovanu. Jak to vnímáš z pohledu své kariéry?
Jan Mudra: Je to velký posun. I přesto, že jsme se Znojmem hráli ligu, tak ten klub byl takový malý, rodinný. Liberec je úplně jinde. Jak zázemím tak ambicemi. Je to veliká výzva. Udělám vše proto, abych uspěl.

Asi nemá smysl se tě ptát na tvé cíle ve Slovanu. Jsi připraven, že to bude boj?
Jan Mudra: Je jasný, že každej chce hrát. Udělám maximum proto, abych se dostal do základu. Od přírody jsem bojovník, takže se o to poperu. Navíc Evropská liga je neuvěřitelná motivace. Celou sezónu jsme hráli o záchranu a teď jsem v týmu, kde jsou zvyklí na poháry. O to větší mám motivaci do toho základu proniknout.

Znáš někoho z našeho týmu?
Jan Mudra: Znám se s Pepou Šuralem, známe se z mládežnických reprezentací. Hráli jsme spolu za U18 a U19. A znám se s Márou Jarolímem, se kterým jsem byl kdysi v týmu v Plzni. Mě bylo 17 let a on tam byl oporou. Jinak se s nikým neznám. Popravdě jsem ani s nikým o Slovanu nemluvil. Já byl prostě rozhodnutý, že tady chci hrát. Nepotřeboval jsem to s někým konzultovat.

Tobě je prý jedno, jakou nohou do balónu kopneš. Kde se cítíš líp?
Jan Mudra: Je mi to fakt jedno. Ve Znojmě jsem hrál na levé straně, ale když byl někdo zraněný tak jsem šel vpravo. Dřív jsem byl dokonce v záloze. Obrana mi ale vyhovuje, snažím se být ofenzivně laděný bek, takže hodně podporuju ofenzivu. Je mi vážně jedno, zda budu hrát z levé nebo pravé strany. Hlavně, že budu na hřišti.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Speditrans Propamo
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Kalendář Liberecka