FC Slovan Liberec | Slovan hostí jihlavskou Vysočinu. Připíše si Trpišovského výběr třetí výhru v řadě?
15.04.2016

Lukáš Michalík
Liberec - Fotbalisté našeho týmu se po týdnu znovu představí před domácími fanoušky. V rámci 25. kola hostíme na stadionu U Nisy celek Vysočiny Jihlava, který pod Ještědem v rámci nejvyšší soutěže ještě nezvítězil. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského mají možnost navázat na dobrou formu z posledních týdnů a v případě vítězství se přiblížit kýžené vstupence do Evropy. Souboj Slovanu s Jihlavou startuje v sobotních 20:15 hodin.

FC Vysočina Jihlava

Fotbalisté Jihlavy přezimovali v tabulce na sestupové patnácté příčce s vidinou náročného boje o záchranu před sebou. Uplynulo osm jarních kol a Vysočina se v tabulce posunula na jedenácté místo a pouze horší skóre ji dělí od deváté Dukly. Na sestupové pozice mají Jihlavští náskok šesti bodů, k udržení prvoligové příslušnosti tak mají solidně nakročeno.

Svěřenci slovenského trenéra Hippa, jenž převzal mužstvo Jihlavy v průběhu zimní přestávky, dokázalo na jaře překvapit nejednoho favorizovaného soupeře, a to především v domácím prostředí. Vysočina doma uhrála remízu s ambiciózní Slavií, o čtrnáct dní později si poradila s Olomoucí a následné zaváhání proti Příbrami odčinili fotbalisté Jihlavy v minulém kole, v němž zvítězili nad Teplicemi. Z venkovních zápasů dovezli Jihlavané celkem devět bodů za tři vítězství. Na jaře slavila Vysočina zisk cenných bodů ze soupeřova hřiště ve 21. kole, v němž slavila vítězsví na půdě Dukly.

Vysočina se na jaře musí vyrovnávat s odchodem kanonýra Mešanoviče, jenž Jihlavu střelecky táhl a na podzim vstřelil osm branek. Kádr žlutomodrých opustil rovněž Adam Jánoš, který také patřil k pilířům základní sestavy. Na hostování ze Slavie klub přivedl Voltra s Bazalem a z Plzně byl zapůjčen navrátilec Kučera. Obranné řady vyztužil krajní bek Urdinov a jako velmi dobrá posila se zatím jeví defenzivní univerzál Hronek, který na jaře vsítil už tři góly.

Po odchodu Mešanoviče je nejlepším střelcem Jihlavy čtyřgólový Lukáš Vaculík, za nímž se třemi trefami následují Hronek a Nerad. Jihlavský kapitán Vaculík je vyhlášený svou precizní kopací technikou, ne náhodou je tento zkušený záložník s devíti asistencemi nejlepším nahrávačem celé ligy. Nejvytěžovanějším hráčem Vysočiny je stoper Jiří Krejčí, který dosud vynechal jen dva zápasy vinou karetních trestů. Jihlavská jednička mezi tyčemi brankář Hanuš udržel ve dvaadvaceti utkáních pět čistých kont. Trenér Michal Hipp bude v sobotu v Liberci postrádat trojici zraněných, chybět budou Marcin, Klíma a Novotný.

0 PROMĚNĚNÉ PENALTY0

Naši fotbalisté v minulém kole navázali na venkovní výhru proti Bohemians a rovněž domácí souboj s Olomoucí zvládli svěřenci Jindřicha Trpišovského za tři body. Na brzký gól Luckassena sice ještě stačil odpovědět Ševčík, na povedenou hlavičku Folprechta ze 77. minuty už ale hosté zaregovat nedokázali. Vzhledem k bodovým ztrátám našich přímých konkurentů v boji o evropské poháry jsme navýšili náskok na Slavii a zároveň stáhli manko na třetí Boleslav na rozdíl jediného bodu.

Slovan se v rámci nejvyšší soutěže utkal s Jihlavou celkem devětkrát. Na stadionu U Nisy se Vysočina představila ve čtyřech utkáních, z nichž ve třech dokázala bodovat. Jedinou domácí výhru Slovanu proti Jihlavě vystřelil v srpnu 2013 Sergej Rybalka. V loňské sezoně skončilo vzájemné střetnutí v Liberci remízou 2:2, alespoň bod zachraňoval Slovanu v 90. minutě Hadaščok.

Podzimní duel na stadionu v Jihlavě dospěl k remíze 1:1. Domácí se ujali vedení zásluhou Mešanoviče, za Slovan se prosadil v 83. minutě Lukáš Bartošák. Reportáž z tohoto utkání naleznete zde.

Nejlepším ligovým střelcem Slovanu je útočník Marek Bakoš, který se přesně trefil desetkrát. Nejúspěšnějšími nahrávači jsou se třemi finálními přihrávkami Daniel Bartl, Vladimír Coufal a Lukáš Bartošák. Nejvíce času na trávníku strávil stoper Pokorný, který doposud odehrál ve dvaadvaceti zápasech 1980 minut. V počtu odehraného času na trávníku následují za libereckým kapitánem Coufal, Koubek a Hovorka. Brankář Tomáš Koubek celkem odchytal dvacet zápasů a šestkrát udržel čisté konto.