FC Slovan Liberec | Slovan si proti Brnu může definitivně zajistit účast v Evropě
28.04.2016

Slovan si proti Brnu může definitivně zajistit účast v Evropě

Lukáš Michalík
Liberec - Ve 27. kole Synot ligy hostí náš tým fotbalisty šesté Zbrojovky Brno. Už v sobotu si naši fotbalisté mohou definitivně pojistit účast v příštím ročníku Evropské ligy, v posledních čtyřech domácích duelech s Brnem jsme navíc pokaždé zvítězili. Prodloužíme příznivou sérii také v sobotu? Utkání Slovanu s brněnskou Zbrojovkou startuje v 15 hodin.

FC Zbrojovka Brno

Výkony brněnské Zbrojovky jsou jedním z nejpříjemnějších překvapení probíhající sezony. Mužstvo trenéra Kotala ztrácí v tabulce pouhé dva body na pátou Slavii, za pomoci souhry okolností by tak Brněnští mohli dokráčet až k postupu do evropských pohárů. Z posledních pěti kol si Zbrojovka připsala hned čtyři výhry.

Šestý celek ligové tabulky se už několik týdnů musí obejít bez zkušeného kapitána Pavla Zavadila, jenž si při utkání v Teplicích přivodil vážné zranění, které jej na delší čas na trávník nepustí. S absencí klíčového záložníka se ale Brno prozatím vyrovnává nad očekávání. Zbrojovka zvládla obě domácí utkání proti Bohemians a Příbrami, o bodový zisk v Plzni jí zase až deset minut před koncem připravil střídající Kopic.

V tabulce venkovních utkání zaujímají Brněnští jedenáctou příčku, o poznání lépe se tedy Zbrojovce daří na domácím stadionu. Mimo svůj stánek vybojoval Kotalův výběr devět bodů za dvě vítězství a tři remízy, to vše ze třinácti zápasů při pasivním skóre 10:21.

Nejlepším střelcem Zbrojovky je se dvanácti góly kanonýr Jakub Řezníček, jemuž schází jediná trefa k vyrovnání klubového rekordu Milana Pacandy. Pravý obránce Keresteš je nejúspěšnější v počtu asistencí, jichž má na kontě celkem pět. Největší stálicí brněnské sestavy je exliberecký stoper Košťál, jenž vinou karetního trestu vynechal jeden duel, ve zbývajích kolech ale na hřišti nechyběl ani minutu. Brankář Dušan Melichárek vychytal v devatenácti utkáních sedm čistých kont a je v tomto ohledu pátým nejlepším gólmanem v lize.

0 PROMĚNĚNÉ PENALTY3

V minulém kole naši fotbalisté s přehledem zvládli utkání v Ostravě a připsali si tak již čtvrté vítězství za sebou. Ztráta na třetí Boleslav zůstává jednobodová, rozdíl mezi čtvrtým Slovanem a druhou Spartou se však ztenčil na šest bodů. Naopak, náskok našich hráčů před pátou Slavií se po minulém týdnu navýšil na devět bodů, což znamená, že jistota vstupenky do evropských pohárů je už opravdu blízko.

Marketingové oddělení Slovanu připravilo pro fanoušky před utkáním s Brnem akci 1+1 vstupenka zdarma. Při předložení slevového voucheru si můžete zakoupit vstupenku na libovolnou tribunu a druhou dostanete zcela zdarma! Podrobnosti k celé akci naleznete na odkazu zde. Informace o několika dalších marketingových akcích budou ještě zveřejněny.

Slovan s Brnem doma naposledy ztratil body na podzim roku 2009, kdy o výsledku utkání rozhodla jediná branka z kopačky dnes našeho útočníka, tehdy hrajícího v barvách Zbrojovky, Michala Rabušice. Od té doby se však U Nisy radovali už jen domácí, kteří vyhráli poslední čtyři vzájemné souboje. Zbrojovka navíc už 272 minut na našem stadionu neskórovala. V loňské sezoně byl vzájemný duel pod Ještědem jedním z nejdůležitějších bodů v cestě za libereckou záchranou. Po brance Bakoše z 81. minuty jsme totiž Brňany nejtěsnějším výsledkem porazili a nastartovali se ke zlepšeným výsledkům.

Podzimní měření sil na Městském fotbalovém stadionu v Brně skončilo výhrou domácích poměrem 3:1. Reportáž z tohoto utkání si můžete přečíst zde.

Nejlepším ligovým střelcem Slovanu je s jedenácti brankami útočník Marek Bakoš, o čtyři trefy méně zaznamenal Herolind Shala. Nejúspěšnějšími nahrávači jsou se čtyřmi finálními přihrávkami Daniel Bartl. Nejvíce času na trávníku strávil stoper Pokorný, který doposud odehrál ve třiadvaceti zápasech 2160 minut. V počtu odehraného času na trávníku následují za libereckým kapitánem Coufal, Koubek a Hovorka. Brankář Tomáš Koubek celkem odchytal jedenadvacet zápasů a v osmi z nich udržel čisté konto.