FC Slovan Liberec | Slovan vyráží do Plzně. Překvapí Viktorii a urve body?
10.03.2017

Slovan vyráží do Plzně. Překvapí Viktorii a urve body?

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan minulý týden vybojoval veledůležité body v souboji s Příbramí, kterou porazil 2:1. Právě tato výhra by mohla být odrazovým můstkem do lepšího období, úkol to ale pro naše mužstvo nebude vůbec jednoduchý. V příštích dvou kolech ho totiž čeká Plzeň a Slavia. Souboj s Viktorií startuje v Doosan Areně v sobotních 17:45.

FC Viktoria Plzeň

Viktoria ztratila v posledním souboji na horké červenobílé půdě důležité body v boji o ligový titul. V Edenu se čekalo na gól až do 88. minuty, kdy si míč k rohovému praporku postavil exliberecký Jan Sýkora a s následným centrem si poradil na výbornou Michal Frydrych, který hlavičkou překonal Kozáčika.

Plzeňští tak na sešívané aktuálně ztrácejí už čtyři body, avšak stále mají k dispozici dohrávku 16. kola s dalším celkem z hlavního města - Bohemians 1905. Kromě duelu se Slavií prohráli Západočeši pouze jednou, a to v podzimní části soutěže, kdy padli v souboji se Zlínem.

Kromě těchto dvou neúspěšných duelů ztratili Plzeňští body ještě čtyřikrát, když remizovali s Bohemians, Slováckem, Mladou Boleslaví a opět Zlínem. V obou duelech s týmem z města Tomáše Bati dokonce Viktoria nevstřelila ani branku, a když k tomu připočteme zápas ve středních Čechách a poslední měření sil se Slavií, máme kompletní statistiku zápasů, v nichž Plzeň neskórovala. V porovnání se Slovanem hovoří statistika jasně pro Viktoriány, Liberečtí se totiž neprosadili dohromady v deseti zápasech.

O tom také svědčí poměr vstřelených branek obou celků. Plzeňští skórovali celkem sedmadvacetkrát, modrobílí třináctkrát. Co budí ještě větší respekt, je pohled na počet obdržených branek. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka inkasovali v osmnácti odehraných utkáních pouze deset gólů, což je vůbec nejlepší počin v lize.

Jak to vypadá s týmovou produktivitou? Nejúspěšnějším střelcem je aktuálně šestigólový Michael Krmenčík, za ním figurují se čtyřmi přesnými zásahy Lukáš Hejda a Tomáš Hořava. V přesných nahrávkách vévodí dvojice Jan Kopic a Milan Petržela, oba asistovali u gólu už šestkrát.

FC Slovan Liberec

Minulý týden přinesl pro Slovan v roce 2017 několik "poprvé". Naše mužstvo na jaře v lize poprvé skórovalo, navíc poprvé slavilo výhru. Po neproměněné penaltě to sice vypadalo, že v první půli se diváci U Nisy ještě gólu nedočkají, ale Milan Baroš následně po přesném pasu Bartla prolomil celkem 335 minut trvající střelecký půst v ePojisteni.cz lize.

Po postupu z osmifinále domácího MOL Cupu tak Slovan splnil další z hlavních úkolů pro začátek jara. A kdo proti svěřencům Jindřicha Trpišovského stane ve čtvrtfinále? Zlín. Během aktuálního ročníku s ním mají modrobílí negativní bilanci jedné porážky a jedné remízy. Jak je však známo, pohárové boje jsou nevyzpytatelné.

A co historická bilance se Západočechy? Ta prozatím stále hovoří pro Slovan, který vyhrál šestnáctkrát, Plzeň slavila dvanáctkrát. Po posledním vítězství našeho celku bychom museli pátrat až do roku 2013, v rámci 29. kola tehdy Slovan porazil Viktoriány 2:1.

V 6. kole se oba soupeři utkali na stadionu U Nisy. Liberečtí tehdy prohráli těsně 1:2. Reportáž z tohoto utkání naleznete zde. Obrazovou reportáž z tohoto střetnutí můžete zhlédnout ve videoreportáži.

Nejlepším ligovým střelcem Slovanu je stále třígólový Daniel Bartl, Egon Vůch je zase se třemi asistencemi nejúspěšnějším nahrávačem. Brankář Dúbravka zasáhl celkem do osmnácti zápasů a v osmi případech neinkasoval. Kromě Dúbravky mají nejvyšší počet minut odehráno Radim Breite s Danielem Bartlem.