FC Slovan Liberec | Slovan získal cenu pro nejlepšího trávníkáře roku!
Menu Další Zavřít Zavřít
24.11.2022

Slovan získal cenu pro nejlepšího trávníkáře roku!

Redakce
Liberec – V polovině listopadu proběhl další z řady pravidelných seminářů odborné organizace The Institute of Groundsmanship Česká republika z.s. (IOG), při němž byly mimo jiné vyhlašovány oborové ceny a jednu z nich poprvé získal i náš klub!

Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR pravidelně hodnotí a kategorizuje kvalitu hracích ploch v profesionálních soutěžích. Inspekce proběhly v druhé polovině října a trávníky byly jako tradičně hodnoceny dle šesti kritérií (vodopropustnost, rovinatost, floristické složení, hloubka zakořenění a pevnost drnu, hustota a pokryvnost plochy, stav brankovišť). Stadion U Nisy získal 29 z 30 možných bodů a spolu se Spartou Praha a Viktorií Plzeň se tak umístil mezi nejlepšími třemi a spadá do kategorie A.

I díky tomuto výbornému hodnocení získal ocenění GROUNDSMAN ROKU 2022, kterou pravidelně vyhlašují FAČR a IOG, František Gruber, který má v našem technickém úseku na starost právě hlavní hrací plochu stadionu U Nisy. „Samozřejmě mě ta cena moc potěšila, ale neberu to jen jako ocenění pro sebe, ale pro celý náš kolektiv, protože jde o týmovou práci,“ váží si prestižní trofeje náš trávníkář.

Technický ředitel Slovanu Vlastimil Čadílek chce pokračovat v nastoleném trendu: „Děkuji všem kolegům, kteří se péči o naše hřiště věnují. Vážíme si toho, že jsme dostali tak vysoké hodnocení. V příští sezoně bychom rádi získali i hlavní cenu pro nejlepší trávník. Budeme pro to dělat maximum,“ dodal odhodlaně.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
La Piazza Fehrer
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Rengl