FC Slovan Liberec | Snad na nás na stadionu něco nepřilétne, směje se uzdravený Jan Sýkora
Menu Další Zavřít Zavřít
07.12.2016

Snad na nás na stadionu něco nepřilétne, směje se uzdravený Jan Sýkora

Dominik Jakubec
Soluň - Po nemoci je do sestavy opět připraven Jan Sýkora, který stihl před odletem do Řecka doléčit angínu. "Už mě svrběly nohy," přiznává s úsměvem, že pro něj nebylo snadné sledovat své spoluhráče na trávníku bez možnosti nastoupit.

Trenér v rozhovoru říkal, že bys měl být připraven do zápasu zasáhnout. Je to tak?
Vše by mělo být v pohodě. S týmem už nějaký den trénuji, takže doufám, že se na hřiště dostanu. A pokud už se tam dostanu, tak věřím, že také klukům nějak pomůžu.

Cítíš se už na základní sestavu?
To je otázka spíš na trenéra. Já jsem připraven. Řekl bych, že stoprocentně, ale uvidíme. Je na trenérovi, kdy a kam mě dá.

Co ti vlastně přesně bylo?
Měl jsem teď týden angínu. Byl jsem na antibioticích a po nich není jednoduché se vracet. Nechtěl jsem ani nic vyloženě hnát přes sílu. Ale o to větší radost mám, že jsem s klukama mohl do Řecka odcestovat. Už mě pořádně svrběly nohy. Tím spíš když jsem věděl, že teď budou důležité zápasy. Byl jsem trochu nesvůj z toho, že jsem nemohl hrát.

V posledním zápase bojujete o postup. Byla by kvalifikace do jarní části vzhledem k průběhu podzimu do určité míry zázrakem?
Zázrak by to byl, pokud bychom celou Evropskou ligu vyhráli! (smích) Ale postoupit... Bylo by to skvělé. Vzhledem k tomu, že se nám v lize vůbec nedaří, by to byla taková příjemná náplast. (úsměv) Jenže pořád by byla jen částečná. Liga je dlouhodobá soutěž, tam nám během podzimu trochu ujel vlak. Postup by zmírnil bolest z podzimu jen na chvíli.

Čím to je, že se vám v Evropské lize podařilo nastřílet více branek, než v lize?
V Evropské lize se vám soupeř nikdy úplně nezatáhne. Nebude vám celý zápas bránit a hrát na brejky. Nám se nedaří hrát proti plné obraně, dostaneme se na vápno a tam v lize končíme. Nedostaneme se do klíčových šancí. Jde hlavně o styl soupeře, který tu bývá odlišný.

Egon Vůch v rozhovoru zmiňoval, že bude o přestávce sledovat, jak se vyvíjí zápas Fiorentiny. Co ty?
To já zas raději ne. Podívám se až po zápase. Každému to trochu rozhodí koncentraci, záleží v první řadě na tom našem utkání.

Na stadionu PAOKu se dá očekávat bouřlivá atmosféra. Těšíš se na ni?
Koukal jsem na nějaké záběry ze zápasů, bude to velmi zajímavé! Ale je to jedině dobře. Pak se vám hned lépe hraje. Není to jako v Česku, kde přijdou třeba dva tři tisíce fanoušků. Je to najednou o něčem jiném, když kolem řve tolik lidí. Sice si asi musíme dát trošku pozor při standardkách nebo rozích, aby něco nepřilétlo, ale to člověk i kvůli té atmosféře oželí. (smích)

Díváš se takto na záběry ze zápasů soupeře často?
To ne, spíš si pouštím nějaká motivační videa a podobně. Šoty ze zápasů si spíš pouštím třeba týden dopředu, abych si zjistil, jaké to tam je a co můžu čekat.

V posledních týdnech se mluvilo o zájmu mnoha klubů o tvé služby. Jak se ti to poslouchá?
Poslouchá se to hezky. Ale člověk musí zůstat nohama na zemi, tím spíš když se ještě hraje. Říkám si, že se to vyřeší až po sezoně, nechci se tím zatím moc zabývat. Něco v hlavě už mám, ale nebudu to nikde prozrazovat, dokud nebude definitivně jasno.

Čekal bys v létě, že o tebe nyní bude takový zájem?
Po pravdě jsem doufal, že bude. (úsměv) Nějaké náznaky jsem měl už v létě, na začátku podzimu se mi pak povedlo několik zápasů. Koneckonců, kvůli tomu, aby o vás měly kluby zájem, se fotbal hraje. Jsem za to rád.

Je reálné, že zůstaneš stále ve Slovanu?
Ta možnost samozřejmě reálná je. Mám tu ještě rok a půl platnou smlouvu, takže nevím, proč by nebyla.

Co říkáš na to, že v Liberci pokračuje trenér Trpišovský?
Koukal jsem na to v úterý cestou v autobuse. Pro Slovan je to velmi dobře. Udržel jednoho z nejkvalitnějších trenérů v lize, ne-li toho nejkvalitnějšího. Rozhodně se to do jara bude hodit! Jsem rád, že to tak dopadlo.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Ermeg PJ Art
Mediální partneři
Rengl Beat radio