FC Slovan Liberec | Snažil jsem se střelce rozhodit a vyšlo to, usmíval se hrdina Lukáš Hroššo
Menu Další Zavřít Zavřít
27.05.2015

Snažil jsem se střelce rozhodit a vyšlo to, usmíval se hrdina Lukáš Hroššo

Dominik Jakubec
Mladá Boleslav – O tom, jak je fotbalová přízeň vrtkavá, se během této sezony přesvědčil například Lukáš Hroššo. Na podzim v řadě zápasů plnil roli dvojky, teď se ale ve finále stal hrdinou, když v penaltovém rozstřelu vychytal pohár.

Lukáši, je tato výhra náplastí na jinak nevydařenou sezonu?
Vyhráli jsme pohár, to je víc než náplast! A hlavně jsme zachránili ligu, což znamená ještě víc. Byla to velmi těžká sezona, ale nakonec jsme vlastně zvládli oba cíle, co jsme si během ní vytyčili, takže teď nezbývá než být spokojení.

Cítíš se po penaltovém rozstřelu jako hrdina?
Takhle bych to neřekl. Prostě zápas došel až do penalt a ty se mi vydařily. Hrdinové jsme my všichni, protože zápas odmakal každý náš hráč. Byli jsme zejména od poloviny lepší, než Jablonec, a štěstíčko se k nám přiklonilo. Bakymu se podařilo vyrovnat na 1:1 a penalty už vyšly pro nás.

Bylo pro vás finále ještě o to emotivnější, že se hrálo proti Jablonci?
Sice jsme remizovali, takže jsme je znovu neporazili, ale penalty jsme zvládli a pohár je u nás. Jablonec měl už před zápasem jisté evropské poháry, my jsme kvůli nim teprve potřebovali zvítězit, i kvůli tomu jsem proto hrozně rád, že jsme to zvládli.

Ještě před dvěma měsíci jste byli na sestup, teď najednou máte pohár a jistou záchranu. Jak velký je to úspěch?
Základ byl hlavně se udržet v lize, což se nám i přes spoustu těžkých zápasů podařilo. Věřím, že nám to pomohlo a že nám to pomůže i v další sezoně. Vždyť nás čeká Evropská liga, což je super a nikdo to vzhledem k průběhu sezony nečekal. Navíc jsme si to museli sami uhrát, nestačila nám jen účast ve finále, což ten výsledek ještě povyšuje.

Tipoval jsi, kam budou při penaltách střelci kopat, nebo jsi je přečetl?
Při první jsem věděl, kam by měl kopat. Trenér mi řekl, na jakou stranu nejčastěji kope, a skutečně to tak dopadlo, ale naštěstí stejně trefil břevno. Ostatní jsem neměl zmapované, ale snažil jsem se je rozhodit a to se mi podařilo.

Jak se ti vlastně dařilo chytání penalt před tímto finále?
To si moc nevzpomínám, ale jednoznačně byly toto nejdůležitější penalty. Šlo o vítězství v poháru, tedy o hodně. Ale že bych byl vyloženě penaltovým specialistou, to asi zrovna ne.

Bylo velkou psychickou vzpruhou, že jste do penalt šli krátce po vyrovnání?
Hodně důležitá spíš byla první jejich penalta, když nedali a my naopak ano. Pak sice vyrovnali, ale když se nám ve třetí sérii znovu podařilo odskočit, dostali jsme se do pohody a spadlo to z nás. Už jsme věděli, že to dokážeme strhnout na svou stranu a už nám to pak vyšlo.

Ve druhém poločasu jste měli velký tlak, ale gól dlouho nepřicházel, měl jsi už strach, že by to nevyšlo?
Měli jsme snad tři nebo čtyři gólovky, ale nic tam nepadalo. Já jsem hlavně strašně rád za Bakyho, že i když nehrál od začátku, dokázal dát takhle důležitý gól, po kterém se nám hrozně ulevilo. Velmi mu to přeju.

Sezona, která vypadala hrozně, teď končí úspěchem. Není to trochu paradox?
Bylo to hlavně psychicky nesmírně těžké. Ale v závěru jsme si ukázali, že můžeme hrát i s těžkými soupeři, jako je Sparta nebo Jablonec. Možná to byla i naše výhoda před finále, že nás všichni tak trochu odepisovali. Sezonu jsme si sice na začátku trochu pokazili, ale teď jsme to snad dokázali také využít.

David Pavelka před finále mluvil o tom, že si za tuto sezonu Evropu ani nezasloužíte. Co na to teď říkáš?
(smích) To bylo už předem domluvené, že je trošku rozhodíme, že se budeme tvářit, jako by už vyhráli. Trochu jsme Jablonec vyhecovali, když jsme mluvili o tom, jak jsou lepší, a pak jsme to využili. Všechno bylo součástí taktiky a ta vyšla. Chtěli jsme to uměle vytvořit, aby byli pod tlakem a nám jakoby nešlo o nic.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Avej Vending Masea
Mediální partneři
Hattrick Náš region