FC Slovan Liberec | Soungole míří ze Slovanu do Teplic, opačným směrem přichází Breite
Menu Další Zavřít Zavřít
03.02.2016

Soungole míří ze Slovanu do Teplic, opačným směrem přichází Breite

Tomáš Čarnogurský
Mezi teplickým a naším klubem dochází hned ke dvěma hráčským přesunům. Do Slovanu přichází Radim Breite a do Teplic putuje Daniel Soungole.

V obou případech se jedná o půlroční hostování s následnou opcí na přestup.

Dvacetiletý hráč z Pobřeží slonoviny zasáhl v dresu Slovanu v posledních dvou sezónách celkem do 18 ligových zápasů. Nejčastěji nastupoval na jaře 2015 pod současným teplickým trenérem Vavruškou, který jej vedl i v naší juniorce.

Šestadvacetiletý Radim Breite na sebe upozornil během svého úspěšného čtyřletého působení v druholigovém Varnsdorfu, odkud si ho v létě 2015 do nejvyšší soutěže vytáhly Teplice.

Co na čerstvou posilu říká trenér Trpišovský? "My jsme po odchodu Davida Pavelky hledali hráče, který by nám zapadal do našeho dlouhodobého herního konceptu, o který se snažíme. Hledali jsme náhradu za Davida, konstruktivního hráče do středu pole ve věku okolo 25 let. Radim figuroval v našich přestupních plánech už v létě, ale tehdy bohužel šel do Teplic. My jsme ho měli vytipovaného jako hráče v ideálním věku, s dobrými fotbalovými dovednostmi, navíc jde o velmi pracovitého a „hladového“ fotbalistu. Věříme, že přinese dovednosti, které v našem týmu momentálně trochu postrádáme, to znamená střelbu ze střední vzdálenosti, dobré zahrávání standardních situací a přehled při zakládání útoků. Honza Nezmar strávil poslední dny řešením tohoto transferu a já mu za to musím poděkovat. I když to v jednu chvíli vypadalo beznadějně, tak jsem rád, že se to podařilo dotáhnout, i když mě trochu mrzí, že je to až teď na poslední chvíli. Jsem rád, že k nám po těch zimních odchodech přichází hotový hráč, který nám snad v co nejkratší době bude schopen pomoct."

Radim se zítra připojí k naší juniorce, protože do Turecka kvůli nedostatečné délce platnosti pasu odcestovat nemohl. Symbolicky tak navazuje na Soungoleho problémy s pasem při odletu na herní soustředění. Tohoto problému náš kouč lituje: "Je to pro nás velká komplikace, protože jsme chtěli využít každý trénink i zápas k tomu, aby se zapracoval. Takhle se k týmu bude moct připojit až v pondělí a v pátek už hrajeme. Přesto jsem šťastný, že vůbec dorazil. Navíc si cením toho, že Radim projevil vážný zájem do Liberce jít a nijak nespekuloval."


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Pytloun Elektroservis
Mediální partneři
Hattrick Rengl