FC Slovan Liberec | Spoluhráčům i fanouškům děkuji za podporu, vzkázal po Teplicích Lukáš Hroššo
Menu Další Zavřít Zavřít
12.05.2014

Spoluhráčům i fanouškům děkuji za podporu, vzkázal po Teplicích Lukáš Hroššo

Lukáš Michalík
LIBEREC - Utkání s Teplicemi nakonec naši fotbalisté zvládli a ziskem tří bodů se posunuli před svého soupeře na čtvrté místo. Zřejmě největší kámen ze srdce spadl brankářovi Lukáši Hroššovi, který svou chybou daroval Teplickým vyrovnávací gól, jenž navíc padl v samém závěru prvního poločasu. "Děkuji spoluhráčům i fanouškům, že mě podrželi a jsem štastný, že jsme vyhráli," neskrýval po vítězství nadšení slovenský gólman.

Lukáši, vzhledem k té chybě se vám po závěrečném hvizdu asi hodně ulevilo, že?

Pro mě to je rozhodně velká úleva. Děkuji spoluhráčům i fanouškům, že mě podrželi a jsem štastný, že jsme vyhráli.

Jak byste popsal ten inkriminovaný moment?

Byla to z mojí strany nekoncentrovanost. Chytil jsem míč a už jsem myslel dopředu, pak jsem ale podklouzl, balón mi vypadl a už jsem ho nestačil chytit. Byla to chyba a nebylo to pro mě jednoduché, ale kluci mě povzbudili. Jsem rád, že jsem to dochytal a zvládli jsme to.

Co se vám v tu chvíli honilo hlavou?

Samozřejmě, že jsem mamlas a jak jsem něco takového mohl udělat (smích).Teď už je to sranda, ale v ten moment mi do smíchu moc nebylo. Jak jsem říkal, udělal jsem chybu, ale do té chvíle, a i po ní, se mi chytalo výborně, takže děkuju za důvěru.

Stalo se vám už někdy něco podobného? Takové chyby se občas stávají jednou za život...

Chyby se dělají, to k fotbalu patří, ale já doufám, že už takovéto góly dostávat nebudu. Jak brankáři, tak hráči chyby dělají, ale není to v životě zas tak důležité. Důležitější je zdraví a podobně.

Když jste odcházel ze hřiště, tak za vámi šel trenér Vavruška i náhradní brakář Kovář. Co vám říkali?

Všichni mě povzbuzovali a říkali, že musím dát hlavu nahoru a dochytat zápas do vítězného konce. Ještě jednou musim poděkovat klukům za super výkon a za to, že mě společně s trenéry a fanoušky povzbudili. Dokonce mě utěšovali i hráči Teplic, toho si vážím.

Soustředil jste se ve druhém poločase o to více na každý detail, aby se podobná chyba už neopakovala?

Určitě. Ten moment jsem měl celý zápas v hlavě a mám ho tam dosud, to se nedá jen tak hodit za hlavu. Musel jsem se naplno koncentrovat a na každou situaci být stoprocentně připravený.

Jak velký krok jste dnes udělali ke konečnému čtvrtému místu zajišťujícímu předkolo Evropské ligy?

Je to velký krok, protože se nám podařilo Teplice přeskočit. Teď už se to budeme snažit udržet a nikoho před nás nepustit. Když budeme tak jako dneska hrát i ve zbývajících zápasech, tak nemám strach, že bychom čtvrtí neskončili.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Pepsi Procentrum
Mediální partneři
eFotbal Český rozhlas Liberec