FC Slovan Liberec | Statistické ohlédnutí: Jak si vedli hráči Slovanu v individuálních statistikách?
Menu Další Zavřít Zavřít
14.12.2014

Statistické ohlédnutí: Jak si vedli hráči Slovanu v individuálních statistikách?

Dominik Jakubec
Liberec - Celkem se během podzimu v dresu Slovanu vystřídalo dohromady 26 hráčů, z nichž nejstarším byl ze současného kádru třicetiletý Marek Jarolím a nejmladším osmnáctiletý Brazilec Marcos Calazans. Jak vypadaly vybrané individuální statistiky našich fotbalistů?

Odehrané minuty

Pouze jednou, v utkání na hřišti Slavie, střídal během podzimu Jiří Fleišman, který jinak odehrál plnou porci zápasů a dohromady tak má na kontě 1412 odehraných minut. Následuje Josef Šural, který vinou virózy a následně karetního trestu chyběl dvakrát a strávil na hřišti 1260 minut. Jen o 21 méně má odehráno Tomáš Ďubek, více než 1000 minut pak nahráli ještě Ondřej Kolář (1170) Martin Frýdek (1075) a Jan Mudra (1012).

Góly a asistence

Slavící Josef Šural

Jednoznačně nejproduktivnějším střelcem našeho týmu byl na podzim Josef Šural, který skóroval celkem sedmkrát a drží šesté místo v lize. V praxi to znamená, že nastřílel více než jednu třetinu všech gólů Slovanu a navíc se v utkání s Baníkem postaral o jediný podzimní liberecký hattrick. Celkem nastoupil ve 14 utkáních, ke skórování tedy potřeboval dva zápasy. Následují ho až David Pavelka a Dzon Delarge, kteří se oba trefili třikrát v jedenácti zápasech a mají tak průměr přibližně 0,3 vstřelených gólů na zápas.

Nejvíce gólových přihrávek pak má v rámci naší sestavy Martin Frýdek, který takto zařídil dohromady tři branky. To je o polovinu méně, než ligový lídr této statistiky, Patrik Hrošovský z Plzně. Frýdka následuje trojice Fleišman, Šural a Luckassen, kteří mají na kontě celkem dvě asistence.

Střely

Josef Šural také vypálil nejvíce střel na branky soupeře. Celkem vyprodukoval 51 střeleckých pokusů, což je jasně nejvíce v celé Synot lize, mezi tři tyče pak mířilo 22 z nich, což znamená druhé místo za Davidem Lafatou. V rámci týmu ho následuje až Tomáš Ďubek, který vypálil 25krát, pouze pět pokusů však mířilo v jeho případě na brankáře. Z obránců se nejvíce činil Jiří Fleišman, který vyprodukoval 15 střeleckých pokusů, z nichž čtyři ohrozili gólmana.

Přihrávky

Nejvíce se o rozehrávku v podzimní části Synot ligy starali obránci. S náskokem vede v této statistice Jiří Fleišman, který rozdal celkem 869 pasů a drží 12. příčku v lize. Následuje ho stoper Jiří Pimpara s 603 provedenými přihrávkami, o devět méně jich pak odehrál Tomáš Ďubek. Zbývající hráči jich už mají méně než 500.

Nejvyšší úspěšnost přihrávek má mladík Isaac Sackey, který uspěl v 82,2 % případů. Těsně ho následuje Marek Jarolím s 81,9 %, trio Pavelka, Karišik a Pimpara pak má úspěšnost těsně pod 80 %. V ligové konkurenci se ale o příliš vysoká čísla nejedná, například Sparťan Mario Holek měl v deseti odehraných utkáních na kontě 698 přihrávek a úspěšnost necelých 92 %.

Souboje o míč

Jiří Pimpara

Do nejvíce soubojů s hráči soupeře se vydal opět Josef Šural. Svedl jich dohromady 429, což znamená třetí místo v soutěži. Následují ho až Jiří Fleišman s 287, Jiří Pimpara s 282 a Martin Frýdek s 275 souboji o míč. Nejúspěšněji si v nich pak počínal stoper Pimpara, který vyšel vítězně z 65,2 % absolvovaných střetů. Hranici 60 % překročil ze zbytku týmu už pouze Isaac Sackey.

Nejčastěji faulovaným hráčem byl z liberecké kabiny Josef Šural, který musel během podzimu snést celkem 36 nedovolených zákroků. Následují Martin Frýdek a Michal Obročník, kteří byli faulováni 23krát a 22krát. Také u lídra statistik provedených faulů najdeme jmenovku Josef Šural, ten totiž posbíral 35 faulů a je v této statistice čtvrtý v celé lize. Devět faulů na něj ztrácí v týmu druhý Michal Obročník.

Karetní tresty

Nejvíce žlutých karet, konkrétně čtyři, viděli během podzimu Jiří Pimpara, Josef Šural, Michal Obročník, Tomáš Ďubek a Jan Mudra, přičemž poslední jmenovaný bude muset vzhledem ke karetnímu trestu vynechat první jarní utkání. Podobně tomu bude také u Miloše Karišika, který v duelu na hřišti Příbrami viděl červenou kartu.

V karetním ohrožení se na úvod jara ocitnou Vojtěch Hadaščok, Miloš Karišik a Martin Frýdek, kteří mají momentálně na kontě tři žluté karty.

Chance index

Týmový lídr Chance indexu Tomáš Ďubek

Velmi zajímavou statistikou je také Chance index, který se na ukazatelích přihrávek do gólových šancí, předfinálních přihrávek a pasů do soupeřovi šestnáctky snaží hledat fotbalisty, kteří vytvářejí svým spoluhráčům nejvíce šancí. Dvojice našich hráčů tuto statistiku ovládla v rámci jednotlivých kol, Josef Šural měl nejvyšší Chance index v 5. kole (utkání v Teplicích) a Kevin Luckassen ve 12. kole (utkání na hřišti Bohemians), kdy přitom odehrál pouhých 36 minut. A jak si vedli v průběhu celého podzimu?

Tomuto ukazateli v kabině Slovanu kraluje Tomáš Ďubek, který v celkovém hodnocení drží 5. místo se 135 body. V průměru na jedno utkání je dokonce druhý s počtem 9,6 bodů, před ním se nachází pouze Marek Matějovský ze Sparty. Na šestém místě v rámci Synot ligy najdeme také Martina Frýdka, který má průměr 9,2 bodů na zápas a v absolutním pořadí mohl být i výš, nebýt zranění.

Nejvíce bodů v jednom samostatném utkání pak připsali do tabulky Josef Šural a Kevin Luckassen, kteří jich nasbírali nejvíce 28.

Brankáři

Gólman Ondřej Kolář

Celkem se naši gólmani postarali o pět čistých kont, z nichž čtyři vychytal Ondřej Kolář a jedno Lukáš Hroššo. Ondřej Kolář patřil v průběhu podzimu k nejvytíženějším gólmanům, ve třinácti odchytaných duelech musel zasáhnout celkem 47krát, což znamená průměr 3,6 zásahů na utkání a čtvrté místo v lize. Drží také slušný průměr inkasovaných gólů, který je čistých 1,0 a znamená páté místo mezi brankáři, kteří odchytali alespoň deset duelů.

Ještě lépe je na tom Ondra v procentuální úspěšnosti zákroků, kde drží v lize třetí místo se 78,3 %. Lukáš Hroššo úspěšně zakročil v 70,6 % případů. Slovan je navíc jedním z pěti týmů, jehož gólmani neviděli v průběhu podzimní části sezony ani jednu žlutou či červenou kartu.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Čerti na Ještědu Salon Liris
Mediální partneři
Kalendář Liberecka Rengl