FC Slovan Liberec | Svým výkonem jsme to Jihlavě ve druhé půli zbytečně ulehčili, krčil rameny Pilař
Menu Další Zavřít Zavřít
06.05.2018

Svým výkonem jsme to Jihlavě ve druhé půli zbytečně ulehčili, krčil rameny Pilař

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Trenérský štáb v čele s Davidem Holoubkem si tentokrát připravil pro příznivce Slovanu jedno malé překvapení. V základní sestavě nastoupil dvaadvacetinásobný reprezentant Václav Pilař. "Nevyplácí se uspěchat návrat po zranění," je si vědom zkušený záložník.

Co se stalo ve druhém poločase?

Položil jste tu samou otázku, kterou jsme si pokládali i my po zápase v kabině. První poločas jsme hráli dobře. Měli jsme hodně akcí, které se daly zakončit lépe. Vedli jsme 1:0, ale ve druhém poločase jsme to Jihlavě svým výkonem ulehčili. Nevíme, co se stalo.

Zlepšila se Jihlava ve druhé půli o tolik?

Zlepšila se, takže oni můžou být spokojení. To my být nemůžeme, protože jsme jim umožnili se zlepšit. To byl ten kámen úrazu, proč nám dali tři góly.

Jak to vypadalo o přestávce v kabině?

Říkali jsme si, že je to dobré, ale že ještě musíme dotáhnout nějaké akce do gólu. Chtěli jsme udržet nasazení z první půle a přestat tolik kazit. Kdybychom hráli přesněji v první půli, mohli jsme vést větším rozdílem.

Pro tebe určitě pozitivum, že jsi po dlouhé době nastoupil v základní sestavě. Už jsi stoprocentně fit?

Mám pořád problémy s kotníkem. V Plzni jsem to zranění nedoléčil. Měl jsem delší pauzu. Začal jsem trénovat příliš brzy a vrátilo se mi to. Nevyplácí se uspěchat návrat po zranění.

Byl to i dnes trochu risk, že budeš hrát od první minuty?

Já osobně se cítil dobře. Absolvoval jsem sice ne moc tréninků, ale říkal jsem, že když půjdu od začátku, nechám na trávníku vše.

Takhle sis asi půlrok ve Slovanu nepředstavoval, že?

Šel jsem sem zraněný. Myslel jsem si, že do 14 dní budu OK. Bohužel to tak nebylo. Zranění bylo nejspíš větší, než jak to ze začátku vypadalo. Proto jsem se do toho nemohl dostat. Bylo to mé první zranění kotníku a chtělo to delší léčbu.

Jak bylo těžké naskočit do zápasu s týmem, kterému se ofenzivně nedaří?

Chtěli jsme to zlomit. Jít do toho od začátku, střílet a sypat centry do vápna. Být důrazní. První poločas jsme to v podstatě plnili. Druhý poločas jsme pustili Jihlavu na koně. To bylo špatně.

Dost možná klíčová bitva o Evropu...

Víme o tom. Je to zklamání. Kdybychom vyhráli, byli bychom pořád na dohled. Takhle to bude hodně těžké. Prohrát doma s Jihlavou, to se nesmí stávat. Když se to stane, hraje se o poháry špatně.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
La Piazza Mocca
Mediální partneři
eFotbal Náš region