FC Slovan Liberec | Takový výsledek čekal asi málokdo, liboval si po zápase s Karabachem Ondřej Karafiát
25.11.2016

Liberec - modrobílé barvy se v posledním domácím utkání v základní části Evropské ligy konečně dočkaly tříbodového zisku a nutno podotknout, že zaslouženého. Slovan přehrál ázerbájdžánský Karabach jasně 3:0 a alespoň trochu si vylepšil reputaci z dosavadního evropského učinkování. U jednoznačné výhry nechyběl ani jednadvacetiletý Ondřej Karafiát, který si vyzkoušel post pravého obránce. Ten byl v sezóně již jeho třetím.

Slovan předvedl proti Karabachu skvělý výkon po všech stránkách. Souhlasíš?
Takhle by to určitě šlo a takhle jsme si to nějak představovali. Po nepovedeném utkání s Jabloncem jsme si všichni sedli a vyříkali si nějaké věci. Teď jsme si dokázali, že to jde, makali jsme jeden za druhého a na hřišti to bylo znát.

Takže vám nepovedený zápas s Jabloncem posloužil jako takové ponaučení?
Doufejme, že jsme to potvrdili včas. Chceme se v lize cpát ještě nahoru a v Evropské lize zabojovat v posledním zápase o postup.

Kde probíhal rozbor nepovedeného utkání v Jablonci?
Seděli jsme tady na stadionu snad do půl dvanácté v noci. Ten kdo měl něco na srdci, řekl své. Myslím, že jsme udělali určitě dobře.

Co bylo tentokrát jinak oproti minulým zápasům?
Vytvářeli jsme si poměrně hodně šancí, jak v prvním tak i druhém poločase. Myslím, že to bylo hlavně v tom, že jsme za vítězství šli od první minuty, bojovali jsme jeden za druhého a šli vítězství naproti.

Čekal jsi, že to bude až takhle jednoduché utkání?
To jsme asi nečekali nikdo. Bylo ale vidět, že všichni na hřišti makají až do poslední minuty a že to bylo s takovýmhle výsledkem, je jedině plus.

Proti Karabachu jsi nastoupil opět na jiném místě sestavy. Co říkáš na tohle pendlování sestavou?
Trenér Trpišovský mě už zná déle a ví, že jsem schopný zahrát více postů. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Pendlování mi nijak nevadí, hlavně když se dostanu na hřiště.

Jak moc těžké bude vyhrát v Soluni, abyste mohli pomýšlet vůbec na postup?
Bude to určitě extrémně těžké. Chodí tam hodně moc fanoušků, takže nás čeká asi bouřlivá kulisa. Pojedeme tam s tím, že budeme chtít vyhrát a nechat na hřišti všechno.

Takže v postup do jarní fáze stále věříš?
Dokud existuje sebemenší šance určitě se o ni porveme. Není to teď jen na nás, ale záleží i na ostatních výsledcích ve skupině. Ty šance jsou teď po vítězství zase o něco vyšší. Budeme bojovat a doufat, že to vyjde. Určitě by to byla třešnička na dortu.