FC Slovan Liberec | Teď pojedeme na Duklu v lepší pohodě, usmívá se střelec David Pavelka
Menu Další Zavřít Zavřít
10.05.2014

Teď pojedeme na Duklu v lepší pohodě, usmívá se střelec David Pavelka

Dominik Jakubec
Liberec – V přímém souboji o čtvrté místo v tabulce dokázali Liberečtí zvítězit a mají tak postup do Evropské ligy i nadále ve svých rukách. Tým nezastavila ani chyba Lukáše Hrošša při vyrovnávací brance a dokázali se znovu zvednout. „Nesložilo nás to, hned ve druhé půle jsme na Teplice opět vlétli,“ raduje se David Pavelka.

Davide, jak hodnotíte výkon v utkání s Teplicemi?
Zápas to byl těžký. V první půli jsme soupeře přehrávali, což jsme asi sami ani nečekali. Vlítli jsme na ně a dali jsme i gól. Sice jsme pak jeden laciný dostali, ale to se stává. Druhá půle už byla vyrovnanější a dost kouskovaná. I tam jsme měli nějaké šance, já jsem snad mohl dát tak tři góly. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Inkasovaný gól byl ovšem velmi netradiční...
Jo, byla to taková rarita. (úsměv) Ale Lukáš Hroššo nám zase pomohl při spoustě dlouhých balonech do vápna, vybíhal fantasticky.

Jaké ve vás převládaly pocity, když jste takový gól dostali?
To se dost těžko popisuje, člověk je slušně řečeno naštvanej. Ale nesložilo nás to, hned jsme ve druhé půli měli také nějaké šance. Lukášovi jsme o půli řekli, ať dá hlavu vzhůru, a jak jsem říkal, zbytek odchytal dobře.

Nebál jste se, když jste tím navíc dostali gól do šatny?
Teď jsme tu mentální stránku neměli úplně nejsilnější, soupeři proti nám několikrát otáčeli zápasy. V hlavě jsme to možná trochu měli. Ale o půli byl v kabině větší klid, vše jsme si v klidu rozebrali, protože ten první poločas byl dobrý.

Jak velký je to podle vás krok do pohárové Evropy?
Ještě jsou před námi dva kroky. Bude to jistě ještě těžké. Ale mnozí nás odepsali už po porážce se Znojmem. Pro nás bylo toto vítězství takové zadostiučinění. Teď pojedeme na Duklu určitě v lepším rozpoložení.

V čem byl rozdíl oproti utkání se Znojmem? Jako by nastoupil jiný tým...
Nevím, jestli ve venkovních zápasech něco podceníme, zvlášť se soupeři z nižších příček v tabulce. Naopak utkání proti špičce tabulky se vždy vyhecujeme, hrajeme s obrovským nasazením a má to i kvalitu dopředu. Nevím, kde je problém, asi je to spíš v našich hlavách.

Byl poslední týden po dvou porážkách v řadě těžký?
Ani ne. Trenér to bral v klidu. Prohra ze Sparty byla sice velkým rozdílem, ale hra tam z naší strany byla dobrá. Naopak Znojmo jsme museli rychle pustit z hlavy, odchodili jsme to. To by se nemělo stávat na žádné úrovni, natož prvoligové.

Trenér Vavruška byl po porážce se Znojmem velmi naštvaný, následovaly nějaké pohovory?
U trenéra je dobré, že nám dá druhý den volno, vyspí se z toho a pak už si to rozebereme v klidu (směje se). Každého si samozřejmě vzal stranou, nechtěl nikoho z nás v takovéto situaci ještě před ostatními shodit. Rozebral to s daným hráčem vždy mezi čtyřma očima, což si myslím, že je super.

Povedl se vám krásný gól, dal jste už podobný?
Asi bych ho zařadil mezi ty nejhezčí. Byla tam asi nějaká teč, ale i tak si myslím, že to tam zapadlo pod břevno pěkně. (úsměv)


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Procentrum KHTEL
Mediální partneři
eFotbal Hitrádio Contact
×
Dnes v 15:00
FC Slovan Liberec
FK Teplice
×
Dnes v 10:15
FK Jablonec B
FC Slovan Liberec B