FC Slovan Liberec | Těšíme se na spolupráci s novým realizačním týmem, shodují se Kerbr s Graiciarem
Menu Další Zavřít Zavřít
04.01.2018

Těšíme se na spolupráci s novým realizačním týmem, shodují se Kerbr s Graiciarem

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Po podzimní části dva nejlepší střelci týmu. Překvapivě, z pozice levého obránce, nejlepší střelec týmu Milan Kerbr s pěti přesnými zásahy. Hned v závěsu mladá naděje českého fotbalu Martin Graiciar se čtyřmi góly. Obou jsme se ptali na situaci kolem nového realizačního týmu.

Hráči Slovanu se ve středu sešli poprvé v letošním roce, aby si po zimní pauze opět zatrénovali. Čekala je přitom zasněžená umělá tráva a husté sněžení během tréninku ne a ne přestat. "Asi bych to nenazýval úplně tréninkem. Dnes to bylo spíše o seznámení. O tom, abychom si zaběhali a hlavně se nezranili," řekl k prvnímu tréninku levý obránce Milan Kerbr. "Byl tam i fotbálek na konci, takže spíše takový sranda trénink," pokračoval dále.

Během zimní přestávky se v Liberci událo mnoho změn. Tou hlavní je bezesporu odchod celého realizačního týmu do Slavie a příchod nového, v čele s Davidem Holoubkem, asistenty Holeňákem a Jarošíkem a trenérem brankářů Markem Čechem. "Není to úplně první konfrontace. Kdysi v žácích jsem byl ve Spartě a pod panem Holoubkem jsem trénoval. Znám se s ním, rád pod ním pracuji a jsem rád, že je tady," svěřil se Martin Graiciar k otázce ohledně nového trenéra. "Z ´realizáku´ zatím osobně nikoho neznám. Poznáváme se, oťukáváme. Více času na poznání bude určitě na soustředění, kde proběhnou osobní rozhovory s trenéry," doplnil mladého útočníka Kerbr.

Všichni kolem klubu jsou samozřejmě v očekávání, jak bude spolupráce s novým realizačním týmem fungovat. Nejinak to mají i samotní hráči, kteří věří v dobré pokračování sezóny. "Všichni jsou sympatičtí, mám z toho dobrý pocit. Těším se na spolupráci a věřím, že nám to bude klapat," nechal se slyšet Kerbr. "Jak nám to bude fungovat, se ukáže v následujících měsících a v lize. Po jednom tréninku nemůžu soudit, natož když proběhl na úplně zasněžené umělce," byl zatím opatrnější Martin Graiciar.

Právě v pátek 5. ledna naše mužstvo odlétá za teplem na první soustředění. Konkrétně se bude jednat o kondiční soustředění na Kypru, kde tým stráví 8 dní. Bude tak dostatek času na hlubší seznámení. "Do tepla se těším. Ten sníh je na trénování nepříjemný. Celkově jsem se těšil i sem do kabiny za klukama, protože ta pauza byla strašně dlouhá," říkal s radostí Kerbr. "Vždy se lépe trénuje v teple než na sněhu. Ten největší mráz a zimu naštěstí nezažijeme, protože budeme na Kypru," oddychl si Graiciar.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
ČSOB ITADECO
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Liberecká drbna