FC Slovan Liberec | Tomáš Koubek: Hráli jsme zbytečně zbrkle, chyběla nám trpělivost
12.05.2016

Tomáš Koubek: Hráli jsme zbytečně zbrkle, chyběla nám trpělivost

Liberec - Duel se Zlínem byl pro Tomáše Koubka velmi složitý. Ještě si ani pořádně nesáhl na míč a už před ním stanul samotný Poznar, který otevřel skóre. Utkání nakonec skončilo hokejovým výsledkem 4:3. "Ale je to výhra jako výhra, neřeším, že jsme neudrželi čisté konto," mohl se na konci radovat. Ve středu však nejspíš odehrál své poslední domácí utkání v dresu Slovanu.

Utkání se Zlínem bylo z tvého pohledu asi docela bláznivé?
Tak to zkrátka chodí. Někdy vyhrajete 1:0, jindy to může dopadnout takhle. Ale je to výhra jako výhra, mě to těší i tak. Vůbec neřeším, jestli jsme udrželi nebo neudrželi čisté konto. Důležité je, že jsme se dostali před Boleslav a máme v sobotu lepší výchozí pozici.

Zlín hned z prvních šancí skóroval, to jistě není ideální začátek?
Není to nic moc. Dostal jsem gól, deset minut jsem stál, dostal jsem další gól, pak dalších deset minut nic a hned zase jejich velká šance, kterou jsem naštěstí chytil. Ve druhé půli jsme na ně vlétli a pak hned zase inkasovaná branka... Vytrestali nás jednoznačně z brejků. Nemůže se nám stát, aby soupeř šel tolikrát sám na branku. Musíme se dát do kupy, před sobotou si k tomu něco říct, protože Boleslav by nás ztrestala stejně nebo ještě víc. Naštěstí jsme dali góly ze standardek, které nám hrozně pomohli a díky kterým jsme vyhráli.

Co jste si po prvním poločase, kdy byla obrana velmi průchozí, říkali v kabině?
Já bych to neházel jen na obranu, první poločas jsme neměli dobrý nikdo z nás. Spíš bych řekl, že jsme si dávali moc riskantních přihrávek. Byli jsme hrozně zbrklí směrem dopředu, chtěli jsme dávat góly, ale měli jsme být trpělivější. Vždycky nám chytili nějakou přihrávku, šli sami a ztrestali nás. První půle nám prostě vůbec nevyšla a bylo potřeba s tím něco udělat.

Tomáš Koubek

Je to pro vás varováním před zápasem s Mladou Boleslaví?
V útoku mají velkou sílu. Dali myslím nejvíc gólů v lize. Pokud si to s nimi chceme rozdat, musíme se v obraně zlepšit, protože s takovou bychom tam asi nemohli uspět.

Cílem týmu před sobotním zápasem je tedy jednoznačně vybojovat třetí místo?
Samozřejmě. Nechceme čekat na středeční finále poháru. Je určitě lepší jít do Evropské ligy z třetího předkola než z druhého. Chceme to mít ve svých rukách a uděláme pro to maximum.

Už teď máte každopádně jistý start v pohárové Evropě. Je tedy už v tuto chvíli možné považovat sezonu za úspěšnou?
Myslím si, že i kdybychom skončili celkově na čtvrtém místě, tak i tak byla úspěšná. To, co jsme tu za poslední rok nejen v Evropské lize, ale i v české lize zažili, bylo něco neskutečného. Myslím si, že to nikdo nečekal. Jsem hrozně rád, že jsem mohl být součástí tak skvělého týmu.

V zimě odešli David Pavelka a Josef Šural, o nichž se mluvilo jako o hlavních lídrech týmu, přesto se Slovanu dařilo dál. Kde se ve vás ta síla brala?
Je pravda, že jestli náš úspěch někdo nečekal v létě, tak v zimě už to neočekával snad nikdo. Odešli dva stěžejní hráči, navíc jsme po velmi matném výkonu prohráli na Dukle. Pak se to ale rozjelo dobrým směrem, měli jsme takovou šňůru, kdy jsme s výjimkou Plzně vyhrávali i venku. To byl rozdíl oproti podzimu. Tenhle tým měl velkou sílu a ukázal všechny své tváře.

Jak to v tuto chvíli vypadá s tebou a koncem tvého hostování?
Podle zpráv, které mám, se přesunu do Sparty. Nechci říct, že se vracím, protože jsem tam v podstatě nikdy nebyl. Jdu zase do nového klubu, což pro mě bude stejné, jako minulé léto. Noví spoluhráči a vše ostatní... Jsem z toho teď takový rozpačitý, protože se mi ve Slovanu velmi líbí. Nicméně Sparta mě koupila z Hradce a poslala sem na hostování, má na to právo. Jsem rád, že jsem mohl u tohoto být a že jsem s týmem prožil tolik vítězných zápasů, jak na stadionu U Nisy, tak venku. Moc jsem si své působení tady užil a myslím, že mě to posunulo mnohem dál.

Takže budeš na etapu ve Slovanu vzpomínat v dobrém?
Rozhodně! Úplně v tom nejlepším. Teda asi ne zrovna na zápas se Zlínem, ale jednoznačně převažují jen pozitiva.