FC Slovan Liberec | Tomáš Koubek: Závody o poháry? Pojedeme si to svoje a uvidíme
13.03.2016

Tomáš Koubek: Závody o poháry? Pojedeme si to svoje a uvidíme

Dominik Jakubec, Filip Branšovský
Příbram - V utkání s Příbramí prodloužila naše defenziva svou neprůstřelnost na třetí utkání v řadě a pomohla tak našemu týmu k výhře 1:0. Svůj podíl na tom měl také Tomáš Koubek, který svůj tým několikrát podržel. "Myslím, že jsme si výhru zasloužili, fotbalově jsme byli lepší," říká mladý gólman.

Jak bys utkání zhodnotil?
Fotbalově jsme byli podle mě lepší, než Příbram. Přečkali jsme začátek, kdy se domácí dostali do tlaku a měli nějaké náznaky nebezpečných akcí a situací, ale poté se nám podařilo po zásluze dát první branku a ta byla nakonec rozhodující.

Nechyběl vám však druhý gól, který by hru uklidnil?
Ještě jsme mohli přidat klidně i nějakou další, kdybychom dotáhli brejky do konce. Před druhým poločase jsme si něco v kabině řekli, hráli jsme lépe kombinačně, drželi jsme balon a bylo to podle mě celkově lepší, než v prvním poločase.

Tomáš Koubek

Byla v zápase nějaká situace, kdy ses bál vyrovnání?
Vypracovali si v podstatě jen jednu takovou větší akci, ale tu jsme dokázali přečkat. Pak už jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

V lize nadále pokračujete v dostizích o pohárové příčky. Je tato výhra o to cennější, že Mladá Boleslav v Teplicích remizovala?
Samozřejmě nás ještě zpětně mrzí ztráta z minulého kola, měli bychom podobné zápasy vyhrávat. Jenže v těchto závodech o poháry se zkrátka také někdy ztrácí. Teď jsme zase pro změnu dotáhli Mladou Boleslav. Pro nás je například důležité, že máme lepší vzájemný zápas se Slavií. My si zkrátka pojedeme to svoje, budeme hrát svůj fotbal a uvidíme, kam nás to posune.

Třikrát po sobě jste ani jednou neinkasovali, čím to je?
Tak to osobně ani příliš neřeším. Na podzim jsme nuly příliš často nesbírali, v lize skoro vůbec. Teď se nám vzadu docela daří, ale musím to zaklepat, ať něco nezakřiknu. S klukama se doplňujeme, všichni hrají obětavě a věřím, že v tom budeme pokračovat i nadále.