FC Slovan Liberec | Trenér Jiří Kotrba: Jasno ještě nemáme, do startu ligy několik dní zbývá
Menu Další Zavřít Zavřít
16.02.2015

Trenér Jiří Kotrba: Jasno ještě nemáme, do startu ligy několik dní zbývá

Jakub Martínek
Liberec – Týden před začátkem druhé poloviny sezóny sehrál náš tým poslední přípravné utkání s Příbramí, které mělo pomoci trenérskému duu objasnit poslední otazníky před jarním restartem. Trenér Jiří Kotrba po utkání hodnotil, vysvětloval a také prozradil, kdo by se měl postavit do branky.

Jak hodnotíte generálku s Příbramí?
Jsem rád, že se hráči nevzdali ani za stavu 1:1, kdy soupeř těsně před koncem vyrovnal. Bojovali, běhali a došli si pro jasnou penaltu, kterou Jirka (Jiří Fleišman) famózně proměnil.

Do utkání vůbec nezasáhl Josef Šural, co s ním je?
Nechtěl jsem riskovat nějaké jeho větší zranění. V pátečním tréninku měl problém se svalem a tak dostal volno na doléčení. Proti Slávii už by měl být připraven. Do utkání by mohl zasáhnout také Ďubek, který už po operaci trénuje.

Proti Příbrami jste nastoupili s novým kapitánem. Bude David Pavelka nosit páskou i v jarní části sezóny?
Ještě jsme o kapitánovi nerozhodli. Definitivně jasno bude až tenhle týden. V přípravě se na postu kapitána střídali služebně nejdéle sloužící hráči, proto se jich protočilo hned několik.

Isaaka Sackeyho jste posunul na post stopera. Jak jeho počínání hodnotíte?
Utkání odehrál dobře. On je někdy živelný, takže udělá fauly tam, kde nemusí být. Musím ale říct, že bychom ho potřebovali i ve středu hřiště, pro jeho akční rádius a výborné běžecké schopnosti, kterými disponuje i v závěru utkání. Tím, že dlouho nehrál kvůli zranění, jsme ho chtěli vyzkoušet i vedle Pimpary a myslím, že celkem uspěl.

Do branky se v generálce postavil Ondřej Kolář, bude chytat i za týden proti Slávii?
Asi ano, Kolář chytal proti Příbrami dobře. Hroššo má v tomhle asi trochu smůlu. Ondra končil podzim a neudělal nic, co by ho mělo vyřadit z branky. Chtěl bych ale také pochválit Lukáše, který poctivě odpracoval celou přípravu.

Takže o brankářské jedničce máte jasno?
Post gólmanů je v Liberci obsazen velmi dobře a kvalitně. Ať už bude jedničkou kdokoli, dvojka bude vždy na vysoké úrovni. Nic ještě není rozhodnuto, nad jedničkou stále přemýšlíme.

Jak jste zatím spokojen s počínáním nové zimní posily, Marka Bakoše?
V utkání byl trochu utopený a marně čekal na podporu z křídel. Chtěl bych po něm ještě lepší výkony. Pro nás je ale důležitý i mimo hřiště, skvěle pracuje v kabině, což je vždycky důležité. Půl roku nehrál a potřebuje ten zápasový deficit co nejrychleji smazat.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Liberecký kraj KEEN
Mediální partneři
rtm plus Hattrick