FC Slovan Liberec | Trpišovský o generálce: V obranné fázi musíme hodně přidat
Menu Další Zavřít Zavřít
11.02.2017

Trpišovský o generálce: V obranné fázi musíme hodně přidat

Lukáš Michalík
Liberec - Slovan v generálce na pondělní souboj se Zlínem remizoval s Jihlavou 2:2. Trenéru Trpišovskému utkání ukázalo mnohé, liberecký kouč zároveň prozradil, že v příštím týdnu očekává příchod jedné vytoužené posily.

Liberecký trenér přivítal možnost duelu s českým týmem. Zápas mu také odhalil některé nedostatky. "Bylo to pro nás dobré utkání, zase jiná konfrontace. České týmy hrají jinak než zahraniční, se kterými jsme hráli na soustředěních. Ukázalo nám to, že musíme hodně přidat hlavné v obranné fázi a ve středu hřiště, kde jsme měli velké problémy. Nemůžeme si dovolit ztrácet tolik míčů a kontrapressing musí být z naší strany daleko důslednější," upozornil Trpišovský.

Kouč Slovanu byl proti Jihlavě výrazně spokojenější s první pětačtyřicetiminutovkou. "První poločas byl slušný, dali jsme rychlou branku a dostali se do vedení. Měli jsme tam i nějaké další střely a možnosti, ale v závěru půle jsme zbytečně chybovali. Místo abychom šli do brejku, tak jsme ztratili míč a dopustili se penaltového zákroku, který vedl k vyrovnání. Druhý poločas byl hodně špatný. Neměli jsme střed hřiště, soupeř chodil do brejků a my je špatně zachytávali."

Jihlavští si po změně stran vypracovali několik vyložených šancí, především Lotyš Ikaunieks naší defenzivu řádně zaměstnával. "Oproti posledním utkáním jsme byli hodně nepřesní. Nedrželi jsme dobře střed hřiště, prohrávali jsme množství osobních soubojů a vysoko postavená obrana pak měla problémy. Jihlava hrála jednoduše v bloku a třeba Ikaunieks s Hronkem jsou hráči, kteří hodně nabíhají za obranu. Všechny ty náběhy byly po našich ztrátách ve středu hřiště nebo v útoku. V některých situacích to ani nebyla chyba obrany, protože hráči Jihlavy nabíhali z hloubky a my je špatně zachytávali. To je to, čeho bychom se v prvním utkání se Zlínem chtěli vyvarovat," poznamenal trenér.

Ve srovnání s podzimem vyběhne k pondělnímu zápasu značně obměněná obraná čtveřice. O jejím definitivním složení trenéři zatím úplně jasno nemají. "Zkoušeli jsme variantu s Mikulou na levém kraji obrany, protože Kerbr nemůže kvůli vyloučení první zápas hrát. Vláďa Coufal se vrací po zranění, stopeři jsou úplně noví a navíc Obročník se také vrátil teprve v zimě. Souhra bude náš největší problém, to víme. Máme dalších osm dní na to, abychom to vypilovali a jsem rád, že nám zápas s Jihlavou ukázal, co všechno musíme zlepšit."

Slovan vstoupí do druhé poloviny domácí soutěže v pondělí, kdy na stadionu U Nisy hostíme zmiňovaný Zlín. Jak se Jindřich Trpišovský těší na ostrý začátek jarní ligové části? "Těším se hodně. Konečně skončí přestupové okno, ale zároveň doufám, že se nám podaří dotáhnout příchod jednoho univerzálního defenzivního hráče, který je pro nás hodně důležitý. Pak už budeme mít představu, jak bude mužstvo opravdu vypadat, protože až na Ševčíka, který už by se měl taky zapojit, jsme relativně zdraví. Zimní pauza byla dlouhá, takže se těšíme, ale zároveň víme, že máme dost na čem pracovat," dodal.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Immergas ČSOB
Mediální partneři
Hitrádio Contact Hattrick