U15 - FC SLOVAN LIBEREC x FK PARDUBICE 2:5 (2:2)

Střelec: 11´ Nagy Matyáš, 33´ Čistecký Šimon

Rozhodčí: MRKÁČEK Michal - MACH Ondřej - KOŘÍNEK Lukáš

8.kolo, sobota 2.10.2021, 10:00, tráva Stadion Letka
FK PardubiceFK Pardubice

Ronec Tomáš - Brtinský Samuel - Wolkiewicz Hubert - Vacek David - Blažić Jovan - Tvercovici Nikita - Žitňan Lukáš - Dobeš Adam (K) - Nagy Matyáš - Ondo Marek - Čistecký Šimon

Náhradníci: Fiala Martin - Paulík Lukáš – Hubka Adam - Hrňa Filip – Schejbal Vít – Ptáček Šimon – Schovanec Jan

Diváci: 55

Po chybě Wolkiewicze v rozehrávce jsme již ve 4. minutě utkání darovali soupeři vedení a o další 4 min. bylo ještě hůř, kdy po nedůsledném bránění trojice Ondo, Wolkiewicz, Tvercovici soupeř odskočil už dvoubrankovým rozdílem. Do zápasu nás dostal gól Nagyho na 1:2 a od té doby se náš herní projev každou minutou zlepšoval. Ve 33.min jsme byli odměněni gólem Čisteckého a do poločasu ještě mohli dokonat obrat, ale Nagy tváří v tvář hostujícímu brankáři nezamířil přesně. Ve druhém poločase jsme nedokázali navázat na kvalitní první poločas a po špatné přihrávce Hubky si Pardubice po ukázkově vyřešeném brejku opět vzali vedení. V naší obraně se čím dál víc objevovaly mezery, kterých soupeř využíval, a naopak naše hra směrem dopředu již nebyla tak efektivní. I přesto jsme byli blízko vyrovnání. Nejprve se centru Vacka zalekl jak Nagy, tak Ondo a 10.min před koncem Schovanec chytrým lobem jen těsně přestřelil. Ve snaze o vyrovnání jsme hru otevřeli a v samotném závěru utkání dostali ještě 2 branky, kterými si hosté definitivně potvrdili vítězství.

Milan Šimoníček:

„Výsledek ovlivnily hlavně dvě skutečnosti. První byl vstup do utkání, který byl z naší strany velmi špatný, a pak pokles kvality herního výkonu ve druhém poločase. To, z čeho mám radost je návrat do zápasu, kdy jsme dokázali vyrovnat a být pro silného soupeře nebezpeční. Když pominu úvodních 10.min, náš výkon v prvním poločase mě potěšil a doufám, že na něj navážeme v dalším utkání.“