FC Slovan Liberec | Ukázali jsme, že nejsme jen parťáci do sparingu, usmíval se po zápase Erich Brabec
Menu Další Zavřít Zavřít
29.04.2015

Ukázali jsme, že nejsme jen parťáci do sparingu, usmíval se po zápase Erich Brabec

Dominik Jakubec
Liberec – Jako kapitán vedl náš tým proti Teplicím zkušený stoper Erich Brabec, který jinak strávil většinu zápasů spíše na lavičce náhradníků. A trenéru Davidu Vavruškovi se po čtvrthodině hry odvděčil svým prvním zásahem do sítě soupeře v dresu Slovanu.

Vstup Slovanu do utkání byl celkově velmi povedený, po 16 minutách už vedl 2:0. Rozhodně to prý podle zkušeného stopera nebyla náhoda: „Celkově se snažíme v posledních zápasech být už od začátku hodně aktivní a tentokrát se nám to znovu vyplatilo. Teplice jsme dokázali zatlačit a až na jednu situaci, kdy došlo k nedorozumění obrany, nebyl soupeř příliš nebezpečný. Já věřím, že to, čím se v současné době předvádíme, nás dovede k záchraně. A kdo ví, třeba i do Evropské ligy,“ přemítá.

Erich Brabec v zápase s Teplicemi

Rozhodně se však se spoluhráči nehodlá nechat myšlenkou evropských pohárů ukolébat: „Jsme teprve v poločase, je ještě hodně zbytečné už teď mluvit o pohárech. Čeká nás ještě těžká odveta a v případě úspěchu také finále, takže na to je ještě času dost,“ říká o této možnosti Erich Brabec.

Nutno ovšem dodat, že výchozí pozici pro odvetné utkání si Slovan vytvořil velmi dobrou. „Výsledek je to vynikající, k odvetě můžeme rozhodně jet spokojení. Na druhou stranu, stát se může všechno. Stejně jako jsme my teď přejeli Teplice, mohou ony překvapit nás. Už se několikrát stalo, že se podobný výsledek podařilo některým týmům ještě zvrátit, což je pro nás varováním,“ uklidňuje případné předčasné nadšení.

Také on přemítá nad tím, kde se udála hlavní změna, po níž se našemu týmu začalo výsledkově dařit. „Nevím, co je tak odlišné. Když si vzpomenu třeba na předchozí zápas s Teplicemi v lize, Štěpán Vachoušek tu trefil gól měsíce a znovu jsme inkasovali až těsně před koncem. Jinak jsme měli nějaké šance, ale prostě nám tam góly nepadaly. Teď se nám naopak daří, Teplice své některé šance nevyužily,“ shrnul rozdíly mezi předchozím střetnutím se severočeským soupeřem a úterním semifinále.

Spolu s Brabcem dostala v utkání příležitost ukázat se celá řada hráčů, kteří v lize spíše sedí na lavičce. A rozhodně nezklamali: „Kluci, kteří hrají v lize, jsou opravdu ve výborné formě. My, co jsme teď dostali šanci v poháru, jsme nyní chtěli trenérovi dokázat, že také máme své kvality a nejsme pouze partneři do sparingu,“ uzavíral s úsměvem.

Formu má nyní Slovan spolu s jednotlivými hráči skvělou. Nezbývá než doufat, že se to podaří potvrdit znovu nejen v sobotním ligovém zápase proti Bohemians, ale také 13. května, kdy čeká svěřence kouče Vavrušky odvetné semifinálové utkání. Postup do finále a možnost vybojovat evropské poháry by po dosud nepříliš vydařené sezoně mohlo působit jako vynikající náplast.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Banua Mattoni
Mediální partneři
Beat radio Liberecká drbna