FC Slovan Liberec | Utkání se nám nevyvedlo podle představ, hodnotí zápas na Dukle navrátilec Graiciar
15.04.2018

Matěj Pavelka
Praha - Po dlouhé nucené pauze odehrál mladý útočník Martin Graiciar svůj první jarní zápas, bohužel pro něj i tým skončil smutně. "Osobně jsem asi přínosem pro tým nebyl, takže mám na čem pracovat," zhodnotil kriticky svuj výkon útočník s číslem osm.

Byl to tvůj první jarní zápas po zranění, jak bys ho zhodnotil?

Zápas se podle mě rozhodoval v první půli, kdy jsme měli tři vyložené šance ale neproměnili je. V poločase to mohlo klidně být 2:0 a nikdo by se nedivil. V druhé půli nás Dukla ze dvou ojedinělých šancí vytrestala a vyhrála. Osobně jsem asi přínosem pro tým nebyl, takže mám na čem pracovat.

Nebyli jste trochu zaskočeni hrou Dukly, hlavně po prvním gólu?

Bylo jasné, že do nás hodně půjdou, hlavně teď, když hrají o všechno. Utkání se nevyvedlo podle představ, ale pokud chceme hrát o evropské poháry, tak takové zápasy musíme vyhrávat.

V zápase jsi nastoupil netradičně na levém záložníkovi či křídle, dostal jsi od trenéra nějaké speciální pokyny k tomuto postu?

Dukla hrála hodně v bloku a my jsme viděli, že mají problémy na krajích a ve stoperovi. Mým úkolem bylo sbírat balóny a nabíhat za obranu, jenže to se dnes úplně nedařilo.

Jak se ti na tomto postu hrálo?

Nevadilo mi to, musím být vždycky připraven. Nemám problém hrát křídlo nebo hrot, protože oboje jsou ofenzivní posty. Určitě bych ale výkon na místo nesváděl.

Příští týden se U Nisy představí Slavie, bude to pro vás o to těžší po dnešním méně úspěšném utkání?

Jednoduché to nebude, jelikož Slavie hraje o Ligu Mistrů a navíc je vede náš bývalý realizační tým, Jindra Trpišovský nás zná a určitě se na nás dobře připraví. Pokud ovšem chceme hrát o nejvyšší příčky, musíme si s nimi poradit.