FC Slovan Liberec | V lize si mě asi jako vyhlášeného kanonýra víc hlídají, směje se střelec Coufal
Menu Další Zavřít Zavřít
19.08.2016

V lize si mě asi jako vyhlášeného kanonýra víc hlídají, směje se střelec Coufal

Dominik Jakubec
Larnaka - Letos se Vladimír Coufal v předkolech Evropské ligy prosadil již podruhé a zařídil tak Slovanu výhru v Larnace 1:0. Hotovo ale podle něj stále není. "Sice hráli v deseti, ale nějak to na nich nebylo poznat," komentoval závěr duelu.

Co jsi říkal na atmosféru, která v Larnace panovala?
Byli to blázni. Kdybych měl v dresu kapsy, byl bych o pět set euro bohatší. Létaly na nás mince, vajíčka, kelímky s pitím. Navíc nás ke konci soupeř na hřišti trošku točil, na míči byli velmi silní. To vše v tomhle počasí. Šilenost. (úsměv)

Dala se porovnat s tou, kterou jste zažili ve Splitu?
Na Hajduku jsme to čekali. Přišlo třicet tisíc lidí, fandili, ale nic na nás neházeli. Já tady jen čekal, kdy vtrhnou na hřiště. Bušili do plotu, řvali...Nebyl to dobrý pocit. Čekal jsem, kdy tam někdo vběhne a pustí se do nás.

Zdálo se, že si s vámi někteří hráči soupeře po zápase ani nepodali ruce. Je to tak?
To je pravda. Měli nos trošičku nahoře. Pořád brečeli, simulovali, ale to jsou tyhle jižanské národy. Musíme ještě vyhrát doma a pak se jim budeme moci vysmát my.

Co říkáš na pozici Slovanu před odvetou?
Pozice je to výborná. Neinkasovali jsme, vezeme výhru. Doma to hlavně musíme pohlídat a dotáhnout postup. Ale nečeká nás ještě vůbec nic jednoduchého.

Podařilo se ti opět skórovat, čím to je, že se trefuješ hlavně v pohárech?
Nevím, asi jsem tak vyhlášený kanonýr, že si na mě dávají v lize pozor, ale v Evropě mě neznají a jsem volný! (smích) Takže tu pak mám hodně místa. (úsměv)

V téhle sezoně jsi v šesti duelech každopádně nastřílel tolik branek, jako ve všech předchozích ve Slovanu.
Možná jsem konečně poslechl rady svého táty, který mi říká, že se mám víc tlačit do zakončení a střílet. Zatím to vychází. Tímto mu posílám pozdrav a doufám, že to tak bude vycházet i dál.

Mohl bys svou branku proti Larnace popsat?
Viděl jsem, že Pokyho hlídali, blokovali ho tam dva. Věděl jsem, že jsem sám, tak jsem se snažil hledat míč. Něco jsme měli nacvičené z tréninku, tak jsem se jen snažil, abych míč trefil do branky. Nakonec to koníčkem skončilo v síti.

A nemuselo skončit jen u jediného gólu.
Šance tam byly. Je to škoda, už jsem říkal Sukymu, že mohl mít k prvnímu startu v evropských pohárech rovnou první gól. S výsledkem 2:0 by se do odvety šlo mnohem lépe. Soupeř dohrával v deseti, bylo to na jejich hře znát?
Sice jsem postřehl, že hrají v deseti, ale nějak to nešlo pořádně poznat. V odvetě podle mě vyrukují se systémem 3-5-2, budou hodně běhat a napadat. Uvidíme, kolik toho vydrží.

Došlo i na strkanici u střídačky, zažil jsi už trenéra Trpišovského v podobné situaci?
To asi ještě ne. Ale trenér je velký pořízek, když se naštve, jde z něj strach! (úsměv) Bránil myslím Sykiho. Škoda, že ho vykázali na tribunu, snad nedostane žádný trest, aby s námi mohl odvetu prožívat na lavičce.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Banua Vogel
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Rádio Impuls