FC Slovan Liberec | V neděli přijede Boleslav
Menu Další Zavřít Zavřít
31.10.2008

V neděli přijede Boleslav

Lukáš Váňa
V neděli 2. listopadu vypukne ve 20 hodin pravá fotbalová bitva. Na stadion U Nisy přijede aktuálně druhý tým Gambrinus ligy. Mladá Boleslav v lize naposledy prohrála 2. srpna. Utneme její sérii přesně po třech měsících? Přijďte se podívat a fandit Slovanu!
Mladá Boleslav ve své premiérové ligové sezóně 2004/2005 tak tak vydřela záchranu. V tabulce skončil náš nedělní soupeř na 14. místě a vypadalo to, že středočeši nemají nejvyšší soutěži co nabídnout. Hned druhý ligový ročník boleslavských fotbalistů ale skončil šokem. V sezóně, kdy Slovan slavil titul skončila Mladá Boleslav druhá! Pravda, velmi jí k tomu pomohlo hodně podivné (či chcete-li podezřelé) vítězství na našem stadionu v posledním ligovém kole. Rok na to obsadila už uznávaná ligová štika třetí místo. I tentokrát si jej zajistila zápasem proti Slovanu. Tentokrát na domácím hřišti ale krutě nadělovala. Na výprask 4:0 pod Ještědem jen tak nezapomeneme. Debakl nás navíc stál účast v Poháru UEFA. A to jsme do poslední chvíle mohli pomýšlet na titul ... Minulá sezóna nezastihla Mladou Boleslav zrovna v oslnivé formě. Sedmé místo bylo pro ambiciózní tým zklamáním.

Pátou ligovou sezónu zahájila Mladá Boleslav porážkou na Spartě. To bylo 2. srpna. Od té doby 7 vítězství a 3 remízy ... Boleslav je se 24 body na druhém místě v těsném závěsu za Slavií. Boleslav dokázala letos vyhrát například v Brně či v Teplicích. Diváci na stadionu U Nisy se tak mohou po Slavii a Spartě těšit na další špičkový tým.

A třeba se mohou těšit i na historicky první domácí výhru nad tímto soupeřem. Ano! Mladá Boleslav se na stadionu U Nisy představí po páté, doposud tu ale neprohrála! Ba co víc, Mladá Boleslav na našem stadionu třikrát vyhrála a jen jednou remizovala. Naši hráči tam mají o pořádnou motivaci postaráno. Jediné, čím se mohu uklidňovat je bilanci na hřišti soupeře. Tam jsme totiž zase třikrát vyhráli my. Jednou jsme ale dostali pořádný výprask ... Věřme, že tentokrát dojde i na našeho nedělního soupeře.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Mattoni Pregis
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Hitrádio Contact