FC Slovan Liberec | V závěru už nám chyběly síly, říká po zápase v Braze Ondřej Švejdík
Menu Další Zavřít Zavřít
27.11.2015

V závěru už nám chyběly síly, říká po zápase v Braze Ondřej Švejdík

Dominik Jakubec
Braga - Původně neměl jít ani do hry, nakonec však v Braze odehrál Ondřej Švejdík celých 90 minut. Ze sestavy totiž těsně před utkáním vypadl David Pavelka. "Doktoři dělali, co mohl, aby ho uschopnili a on mohl hrát, ale nakonec to bohužel nešlo," vysvětloval Švejdík, který si tak vyzkoušel pro sebe nepříliš obvyklý post.

Utkání mělo z vašeho pohledu dva rozdílné poločasy. Čím to bylo?
V první půli jsme měli více sil, hráli jsme koncentrovaněji. Před zápasem jsme si totiž jasně řekli, jak chceme hrát, a dlouho se nám to dařilo naplňovat. Ve druhém poločase už jsme ale byli více bez míče, docházely síly a už jsme nebyli pro soupeře tak nebezpeční. Oni měli více prostoru, šancí a vyplynul z toho i závěrečný gól.

Jaké úkoly jste konkrétně měli?
Naše taktika byla taková, že jsme chtěli nechat hrát stopery, ale jakmile se dostane míč do zálohy, spustit presink. V prvním poločase nám to ještě jakž takž vycházelo, ale ve druhém už to s ubývajícími silami nešlo. Nechci se na to pořád vymlouvat, ale nastoupila spousta hráčů, kteří se vraceli po zranění. To se muselo projevit.

Původně jsi měl být mezi náhradníky, ale ve hře jsi byl nakonec už od úvodního hvizdu. Kdy ses to dozvěděl?
Dozvěděl jsem se to až těsně před zápasem. Člověk pak nemá ani žádný čas nad tím nějak přemýšlet, takže je to ve výsledku výhoda. Hrálo se mi dobře a nervózní jsem se necítil. Myslím, že výsledek trochu odpovídá tomu, v jakém stavu bylo v závěru naše mužstvo. Bylo to takové torzo, hodně zraněných, hodně křečí... Ale i tak je škoda, že se nepovedl lepší výsledek.

Jaké to pro tebe bylo hrát defenzivního záložníka?
Dříve jsem v záloze hrával, ještě za Mladou Boleslav, takže jsem si na tu dobu zavzpomínal. Ale bylo to tehdy samozřejmě mnohem pomalejší, nehráli jsme Evropskou ligu (úsměv). Člověk nemá tolik času, máte kolem sebe více hráčů, musíte pracovat rychle s míčem a právě na to bych si asi musel zvyknout. Trenér už se mě každopádně ptal, jestli příště po obraně a záloze zvládnu i útočníka, ale to jsem mu odpověděl, že ne.

Měl jsi na jiné pozici nějaké zvláštní pokyny?
Šlo hlavně o to, abych se sehrál se Zdeňkem Folprechtem při bránění, protože na míči jsme zrovna moc často nebyli. Myslím, že jsem byl dobře koučován hráči zezadu, a zvládli jsme to snad celkem obstojně.

Byl jsi se svým výkonem spokojen?
Na můj vkus jsem se mohl dostat více do hry, některé situace šly vyřešit lépe. Ale to je otázka zvyku. Pohyboval jsem se v úplně jiných prostorech, musíte úplně jinak přebírat míč... To z mé strany nebylo úplně ideální.

Mrzí tě ztráta remízy v nastaveném čase? Vaši situaci by to totiž nakonec stejně nezměnilo.
Nic by to asi neřešilo, ale pro náš lepší pocit nebo pohárový koeficient by bod byl cenný. Z takovýchto zápasů se musíme poučit, je to už podruhé, co jsme ztratili zápas až v nastavení.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Kitl DPMLJ
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Rádio Impuls