FC Slovan Liberec | Věděl jsem, kam to kopne. Usmíval se po zápase penaltový hrdina Kovář
25.07.2013

Věděl jsem, kam to kopne. Usmíval se po zápase penaltový hrdina Kovář

Liberec – Ač se naši hráči na postup nadřeli, cíl splnili! Utkání proti Rize zvládli a po výsledku 1:0 si zahrají 3. předkolo Evropské ligy, kde na ně čeká švýcarský FC Zurich. Cesta do něj však nebyla vůbec jednoduchá. Lotyši v odvetě pod Ještědem kousali a byli rozhodně nepříjemným soupeřem, navíc nebýt brankářské jedničky “Přemy“ Kováře, který během utkání zlikvidoval veledůležitou penaltu, mohlo to s postupem, dopadnou všelijak.

Vstup do utkání se vám povedl, po vstřelené brance a především pak ve druhé půli jste se ale o postupový výsledek museli nakonec obávat…
Chtěli jsme na soupeře vlétnout a dát brzy branku, což se nám povedlo. Po ni jsme ale přestali hrát a pustili do hry soupeře. Navíc kopal penaltu, kterou ale naštěstí neproměnil. Myslel jsem si, že to Rigu trochu nalomí a nám to pomůže, jak se ale ukázalo v druhé půli, bylo to spíš naopak. Věděli jsme, že musí hrát vzadu na nulu, povedlo se a jsme za to rádi.

Ona penalta byla hodně sporná, jak jste to viděl z vašeho pohledu vy?
Do šestnáctky letěl vysoký balon, na který jsem se soustředil. Najednou rozhodčí odpískal penaltu, neviděl jsem, jestli byla či ne, od toho jsou na hřišti rozhodčí. Každopádně dobře pro nás, že ji soupeř neproměnil. Velký dík patří rozhodně asistentu trenéra.

Jak to, že díky asistentovi?
Měl nějaké zprávy nebo spíš viděl, jak ty penalty kopou. Věděl jsem, že hráč, který penaltu prováděl, kope z mého pohledu ne levou stranu. To samé udělal i teď, takže velká večeře trenérovi.

Ve druhém poločase vás soupeř zatlačil a byl hodně nebezpečný, naopak vy jste čekali na rychlé brejky…
Bylo jasné, že Riga musela k postupu vstřelit branku. O poločase jsme si v kabině řekli, že nesmíme dostat gól a hrát na jistotu, protože kdyby soupeř vyrovnal, měli bychom to hodně těžké. Dobře bránil, vzadu hrál takřka na pět obránců, proto jsme se do šancí tolik nedostávali a raději jsme hráli defenzivněji.

Většině diváků určitě dost zatrnulo v závěru utkání, kdy jste poslal k zemi v pokutovém území Mingazova, jak jste celou akci viděl vy?
Rozhodčí penaltu nepískl tak asi nebyla. Celý zápas pískal “zajímavě“ a odpískat rovnou dvě v jednom zápase, to už chce pořádnou kuráž. Dobře pro nás, že to nefoukl.

Ve třetím předkole vás čeká Zurich, to už bude asi soupeř z trošku jiné kategorie, nemyslíte?
Žádné informace ještě nemáme, ani jsme nekoukali na žádný záznam z jejich utkání. Určitě je to ale silný soupeř, který bude asi favoritem. O to víc je to pro nás lepší. Rozhodně se ale na Zurich těšíme.