FC Slovan Liberec | Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, řekl po postupu Tomáš Ďubek
Menu Další Zavřít Zavřít
25.07.2014

Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, řekl po postupu Tomáš Ďubek

Jakub Martínek
Liberec - Na první domácí vítězství nemusel náš tým čekat dlouho. Hned v premiéře nového ročníku to odnesly Košice, které si odvezly třígólový příděl. Ten započal v padesáté čtvrté minutě slovenský útočník Tomáš Ďubek, který se po Šuralově centru prosadil přesně k tyči.

Tomáši, jak hodnotíte utkání s Košicemi?
Určitě to nebylo nic lehkého. O tom už nás přesvědčil první zápas. Nedostali jsme opět gól, což nás velmi těší. Zvládli jsme postoupit a jsme určitě spokojení.

Góly začaly padat až po změně stran, čím si to vysvětlujete?
Možná jsme byli v prvním poločasu trochu nervózní. V šatně o přestávce jsme si řekli pár slov a jsem rád, že i můj gól pomohl k vítězství. Navíc to byl první gól na domácím stadionu, o to víc mě to těší.

Tomáš Ďubek

Co se dělo o poločase v kabině?
Řekli jsme si, že musíme hrát víc v klidu. Podržet balon hlavně vepředu. Myslím, že to ve druhém poločase bylo o dost lepší než v tom prvním.

Po prvním poločase jste měnil kopačky, nakonec vám to přineslo štěstí, i když gól padl hlavou. Děláte to takhle pokaždé?
Je to takový můj zvláštní rituál. I když gól jsem dal nakonec hlavou, počítá se. V prvním poločase se mi nedařilo, tak jsem se přezul a pomohlo to.

Košice jste dokázali dvakrát porazit a ani jednou jste neinkasovali. Čekal jste něco takového?
Košice znám velmi dobře. Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého. Je to nepříjemný soupeř, který dokáže potrápit. Zvládli jsme to ale velmi dobře, už u nich jsme předvedli dobrý výkon, na který jsme dokázali navázat. Teď se musíme připravit na první ligový zápas a pak nás čeká další soupeř.

V prvním utkání jste vybojoval penaltu, teď jste pro změnu skóroval. Je to pro vás takový snový začátek nového angažmá?
Samozřejmě jsem rád, že můžu týmu pomoct. Celý tým však v obou zápasech předvedl velmi kolektivní a bojovný výkon. Každý odvedl na hřišti svůj kus práce, po kterém jsme postoupili do další kola.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Avled Star taxi
Mediální partneři
Hitrádio Contact Liberecká drbna