FC Slovan Liberec | Vladimír Coufal: Chci vyhrát každý zápas a je mi jedno, jestli hrajeme o poháry či jen o umístění
Menu Další Zavřít Zavřít
21.05.2018

Vladimír Coufal: Chci vyhrát každý zápas a je mi jedno, jestli hrajeme o poháry či jen o umístění

Matěj Pavelka
L I B E R E C - V sobotu Slovan odehrál poslední domácí zápas sezony. Kapitán Vladimír Coufal pro náš web zhodnotil nejen utkání proti Bohemians, ale i celou sezónu. "Na podzim jsme udělali neskutečný úspěch, možná bych to přirovnal k zázraku, když si vzpomenu, jak jsme s trenérem Trpišovským skládali tým," vzpomíná liberecký pravý obránce.

Jak je těžký sebe i tým motivovat k takovému zápasu, když se víš, že už téměř o nic nejde?

Mně osobně nevadilo, že už o nic nešlo. Já chci vyhrát každý zápas a je mi jedno, jestli hrajeme o poháry či jen o umístění. Těší mě, že jsme to jako tým zvládli, na rozcvičce jsme si říkali, abychom se odvděčili fanouškům, které jsme poslední zápasy zklamali. Snad jsme je domácím vítězstvím potěšili, i když jsme ztratili Evropu. Taky jim musíme poděkovat za celou sezónu, kdy nás naši fanoušci skvěle podporovali.

Jak těžké pro tebe bylo se dnes sehrát s kolegy v obraně? Přeci jen oba stopeři jsou cizinci…

Myslím, že to bylo v pohodě, protože jak Taras, tak Damjan jsou velmi učenliví. Už teď umí základně mluvit česky, navíc na tréninku se oba jevili dobře. Taras hrál už minule na Baníku skvěle, Damjan si šanci určitě zasloužil. Oba makají, hrají za juniorku a vůbec nemají žádné řeči. Konec konců jsme proti Bohemce udrželi nulu. Stejně tak je dobře, že dostal šanci Filip Nguyen.

Sezónu uzavíráte ve Zlíně, který má stále o co hrát, čeká vás tam dlouhá cesta, čekáš hodně těžký zápas?

Určitě tam nepojedeme odevzdaní, že nám o nic nejde a jim ano, my tam budeme chtít zvítězit. Těžký zápas to byl, i když Zlín hrál na začátku sezony u nás. Byla brzo červená karta pro ně a nakonec museli dohrávat kvůli zranění ještě v devíti, navíc bylo snad šedesát stupňů vedro (úsměv).

Mohl bys jako kapitán zhodnotit tuto sezónu?

Na podzim jsme udělali neskutečný úspěch, možná bych to přirovnal k zázraku, když si vzpomenu, jak jsme s trenérem Trpišovským skládali tým. Teda ne, že jsem ho skládal já, ale byl jsem u toho (úsměv). Potom si to sedlo a udělali jsme tu neskutečný půlrok. V zimě nás bohužel opustili stěžejní hráči pro naši hru, což se na nás asi později podepsalo. Na druhou stranu vstup do jara byl taky velmi dobrý, měli jsme pět zápasů šňůru bez prohry. Pak to na nás padlo, začala černá série a přišli jsme o možnost hrát poháry… Teď už sice o nic nejde, ale my se dál snažíme vyhrávat a vrátit to našim fanouškům, kteří si to zaslouží.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Penzion Eva SMC
Mediální partneři
Hitrádio Contact Rádio Impuls
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
FC Slovan Liberec