FC Slovan Liberec | Zachránění ještě s jistotou nejsme, krotí po další výhře nadšení Martin Frýdek
Menu Další Zavřít Zavřít
26.04.2015

Zachránění ještě s jistotou nejsme, krotí po další výhře nadšení Martin Frýdek

Dominik Jakubec, Marek Janoš
Uherské Hradiště/Liberec – Na půdě Slovácka nečekalo Slovan vůbec nic lehkého. Naši hráči dvakrát vedli, domácí však dokázali v obou případech srovnat. Do toho přišla červená karta pro Jiřího Fleišmana, nakonec ale přesto dokázal v závěru vystřelit Slovanu výhru Martin Frýdek.

Martine, jak jsi spokojený s výkonem týmu proti Slovácku?
Na jednu stranu rozhodně spokojený jsem, ale zároveň to mohlo být i lepší. Už v prvním poločase jsme mohli dát minimálně tři góly a bylo by rozhodnuto. Takhle to bylo drama až do posledních minut.

Na hřišti v Uherském Hradišti byl čerstvě položený nový trávník, jak se ti na něm hrálo?
Určitě by bylo lepší, kdyby byl pokropený, ale celkově to je tady nádherný areál. Už se těším na evropský šampionát jednadvacítek, kam bych se rád podíval. Snad si tady pak i znovu zahraju.

Postaral ses o rozhodující branku, mohl bys tu akci popsat?
Bylo to po autu, nabíhal jsem si na zadní tyč a nějakým způsobem ke mně propadl balon. Naštěstí už to pak vyšlo dobře.

Celkově se zdálo, že jste na obranu Slovácka měli úspěšný recept, kde se vzalo to množství vašich šancí?
Byli jsme na ně připravení, věděli jsme, že se budou snažit hrát všechno fotbalově. To bylo koneckonců pak i na hřišti vidět. Díky dobré přípravě jsme věděli, co čekat, a to jsme také dokázali naplno využít.

Martin Frýdek mezi novináři

Jaká byla vaše strategie na Libora Doška?
Je to vysoký a důrazný hráč, který umí podržet balon, ale naši stopeři se s ním poprali velmi dobře. Žádná vyloženě specifická taktika na něj připravená nebyla, i když jsme moc dobře věděli, jak dobrý hráč to je, takže jsme si na něj dali pozor.

Jedinou černou kaňkou bylo vyloučení Jiřího Fleišmana. Jak jsi tu situaci viděl?
Bylo to prý za ruku, která podle Jirky nebyla. Já to teď sám nemůžu jasně určit. Myslím, že sudí na to měl docela špatný výhled, byl navíc docela daleko, ale poradil mu asistent. Ten evidentně ruku viděl, víc k tomu říct nedokážu.

V tabulce vám pomohla remíza Hradce a Českých Budějovic, takže náskok na sestup vzrostl na sedm bodů. Jak to podle tebe vypadá s bojem o záchranu, je to už rozhodující rozdíl?
My se hlavně soustředíme na sebe, abychom nemuseli nijak spoléhat na ostatní týmy. A rozhodně si nemyslím, že by bylo už hotovo, určitě není dobojováno. Stále můžeme ještě sestoupit. Zachránění budeme teprve ve chvíli, kdy už bude v tabulce jasně dané, že nás soupeři nemohou bodově dohonit.

Jak je na tom vaše sebevědomí? Tým na hřišti rozhodně nevypadal nervózně, jako před nějakou dobou.
My jsme do zápasu šli bojovně naladění. Když to řeknu trochu blbě, šli jsme prostě dělat to, co umíme nejlíp, a podařilo se nám vybojovat další důležitou výhru. Sebevědomí naše poslední výsledky určitě pomáhají.

Kromě týmového zlepšení začínají být vidět také lepší individuální výkony...
Všichni hráli rozhodně dobře, ať už třeba hráči tmavé barvy pleti, nebo ostatní. Myslím si, že současný vzestup je hlavně zásluhou celého týmu.

Cítíš s rostoucím náskokem větší klid?
Já si myslím, že sedm bodů vůbec nic neznamená. Jsou to dvě výhry, dvě prohry a najednou nám můžou zase dýchat na záda. Soustředit se musíme na každý zápas stejně, ať už to bude pohár s Teplicemi, nebo na Bohemians.

Bylo to teprve vaše druhé venkovní vítězství. Čím to, že se vám na hřištích soupeřů dosud nedařilo?
Řekl bych, že je těžké to hodnotit jenom podle vítězství. Venku už jsme odehráli pár dalších slušných zápasů, ale nedařilo se nám proměnit naše šance a dotáhnout to ke třem bodům. Ale rozhodně to bylo jedno z nejlepších venkovních utkání.

Nyní vás čeká pohárové utkání, jak důležitá pro vás teď tato soutěž je?
My se plně soustředíme na každý soutěžní zápas. Záchrana v lize se pro nás samozřejmě prvotní, ale pohár je pro nás také velmi důležitý. Bylo by skvělé postoupit do finále a zahrát si o evropské poháry.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
iQLANDIA ZOO Liberec
Mediální partneři
Beat radio Liberecká drbna