FC Slovan Liberec | Zbyněk Musiol: Chci se v Liberci prosadit!
Menu Další Zavřít Zavřít
23.01.2012

Zbyněk Musiol: Chci se v Liberci prosadit!

Lukáš Váňa
Na jeho jméno si fanoušci teprve zvykají. Trochu překvapivě je ale teprve dvacetiletý Zbyněk Musiol zatím nejlepším střelcem Slovanu v zimní přípravě. Talentovaný útočník je hráčem Slovanu od léta, poprvé ale oblékl náš dres až 14. ledna v Tipsport lize, a hned vstřelil dva góly.
Máš za sebou půlroční hostování na Žižkově. Asi jsi od něj ale očekával víc.
Zbyněk Musiol: Já se k tomu už nechci moc vracet. Ten podzim nesplnil úplně moje očekávání. Jsem rád, že jsem v Liberci. Do Žižkova jsem šel s tím, že se tam víc prosadím, okusím ligu. Prostě se to nepovedlo.

Čím to? Nešlo ti to, nepadl sis do oka s trenérem? Nebo toho bylo víc?
Zbyněk Musiol: Moc šancí jsem nedostával, hrálo se tam hodně defenzivním systémem. Do hry se dostával jeden útočník a těch šancí bylo celkově málo. Abych ale neházel vinu jen kolem sebe, tak mě se taky na trénincích moc nedařilo dávat góly. Je to prostě pryč a já se k tomu nechci moc vracet. Nebyl to povedený půlrok.

Jak ti v Liberci sedí tým a hra. Ty jsi v léte absolvoval se Slovanem jen jeden trénink, takže vlastně až teď máš šanci poznat svůj nový klub.

Zbyněk Musiol: Kluci jsou tu výborní, to je naprosto v pohodě. Hodně se mi zamlouvá i ten systém, který se v Liberci hraje. Je to hodně ofenzivní, to je pro útočníka vždycky dobře. Člověk se dostává často k balónu, spoluhráči vytvářejí šance. Prostě je to tu super.

Jak vypadaly tvoje fotbalové začátky?
Zbyněk Musiol: Začínal jsem na vesnici kousek za Hlučínem. Tam jsem byl asi do 11 let, pak jsem šel na zkoušku do Baníku, kde jsem zůstal. Do 13 let jsem hrál stopera, pak mě jednou trenér o poločase poslal do útoku, dal jsem tři góly už jsem tam zůstal. Jsem spíš do vápna, ale umím i jeden na jednoho. Moje síla je ale určitě ve vápně.

Byl jsi nejlepším střelcem divizního B týmu Ostravy. Zažil jsi v Ostravě i ligu?
Zbyněk Musiol: V Ostravě jsem se do ligy nedostal. To až na Žižkově jsem sbíral první ligové starty. Já chtěl ale přitom v Ostravě zůstat. Věřil jsem, že se pan Malura, pod kterým jsem hrál v béčku, stane trenérem áčka, a že budu mít šanci se prosadit. Pan Marko mě ale nechtěl, tak jsem šel do Liberce a hned na hostování na Žižkov.

To zní jako, že nejsi v Liberci rád.
Zbyněk Musiol: Ne, tak to není. Chci se tu prosadit, už nechci chodit nikam na hostování. Podzim je pryč, nevyšlo to, ale je to pryč. Udělám všechno, abych se prosadil ve Slovanu. Ta konkurence je tu veliká. Zatím se mi ale celkem daří, doufám, že to tak půjde dál. Už na tréninku se mi dařilo, věřil jsem, že se to přenese i do zápasů. Věřím, že když mi to v přípravě bude vycházet, bude se mi dařit i v trénincích, tak nějaká šance přijde.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
DPMLJ Fehrer
Mediální partneři
Hattrick rtm plus