FC Slovan Liberec | Životní zápas? Myslím, že ten mám ještě před sebou, věří hrdina Milan Kerbr
Menu Další Zavřít Zavřít
14.10.2017

Životní zápas? Myslím, že ten mám ještě před sebou, věří hrdina Milan Kerbr

Lukáš Michalík
Liberec - Slovan suverénně zvládl utkání s Duklou a zvítězil hladce 3:0. Hrdinou utkání se stal střelec dvou branek Milan Kerbr, který řádil na pozici levého obránce. Na tento post jej v osmadvaceti letech přeškolil až trenér Jindřich Trpišovský a zdá se, že to byl velice prozíravý tah. "Celý život jsem hrál levého záložníka, až tady hraju levého beka a musím říct, že mi to stoprocentně sedí lépe," pochvaluje si změnu Kerbr.

Výsledek hovoří vcelku jednoznačně. Bylo tomu tak i na hřišti?
Myslím si, že v prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem. Dali jsme gól na 1:0 a měli i další příležitosti. Třeba mně tam hráč vykopával z čáry jasný gól. Ve druhé půli měl soupeř za stavu 2:0 dvě stoprocentní šance, to nám trochu zatrnulo. Naštěstí to neproměnili a když jsme přidali třetí gól, bylo po zápase.

Vstřelil jsi dvě branky a na další přihrál. Byl to tvůj životní zápas?
To asi ne. Já si pořád myslím, že životní zápas mám ještě před sebou. Samozřejmě se mi hrálo dobře, celý tým podal dobrý výkon a pak se to nabaluje. Měl jsem i štěstí, že Martin Graiciar vybojoval penaltu. Já si na penalty věřím, tak jsem si ji vzal. Ve druhém případě přiletěl do vápna dobrý centr a gólman si to tak trochu hodil do branky, takže i v tom jsem měl trochu štěstí. Pro mě to byl šťastný zápas, ale musím makat dál, abych se udržel v sestavě a případně ještě nějaké góly přidal.

Byl jsi hned rozhodnutý, že na penaltu půjdeš?
Jsme určení tři, ale já hned věděl, že ji kopnu. Ještě když tu byl Milan Baroš, tak jsem se ho vždy zeptal, jestli můžu jít kopat a někdy mi to dovolil, jindy si ji vzal sám. Dneska jsem klukům ukázal, že si ji vezmu a proměnil jsem.

Jak jsi viděl situaci před tvým druhým gólem?
Roman Potočný dobře zahrál standardku, já jsem se dostal přes bránícího hráče, ale přiznám se, že pak už jsem tu situaci vůbec neviděl. Hlavičkoval jsem do gólmana, pak tam byl nějaký odraz a brankář si to zřejmě hodil do sítě.

Jistě vás těší i to, že jste se prosadili ze standardní situace, že?
Standardky hodně nacvičujeme, ale góly z nich moc nedáváme. Tohle ale zrovna nic nacvičeného nebylo. Je to i o štěstí, jestli to exekutor dobře kopne a nabíhající hráč si vybere správný prostor. To nám dneska vyšlo úplně přesně.

Při tvé asistenci na Graiciarův gól jsi na úspěšného střelce mířil cíleně?
Viděl jsem, že na zadní tyči je několik hráčů, takže jsem hledal prostor. Graici si míč dobře našel a s trochou štěstí to dostal do branky.

Trenér Trpišovský tě přeškolil na levého obránce. Jsi s touto změnou spokojený?
Celý život jsem hrál levého záložníka, až tady pod trenérem Trpišovským hraju levého beka a musím říct, že mi to stoprocentně sedí lépe. Mám všechno před sebou, nemusím hrát zády k bráně a můžu chodit do náběhů

Proti Dukle to byla vaše teprve druhá domácí výhra v sezoně...
Domácí bilanci jsme měli velmi dobrou, protože nás předtím zhruba před třičtvrtě rokem porazila jenom Plzeň. Teď jsme měli těžké soupeře, hráli jsme se Spartou, s Plzní a prohráli zase jenom s Viktorkou, jinak jsme remizovali. Na výhru jsme čekali také kvůli divákům, kteří jsou tu skvělí a každý zápas nás ženou, takže jsme rádi, že jsme se jim mohli odvděčit třemi góly a že si mohli třikrát zařvat.

Dnešní vítězství bylo poměrně přesvědčivé. Znamená to, že nacházíte optimální složení sestavy?
Vždy chvilku trvá, než si to sedne. Bylo to tak i před půl rokem, ke konci sezony jsme hráli výborný fotbal. Chce to čas, než si na sebe hráči zvyknou na tréninku i při zápase, a já věřím, že se to ještě zlepší.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Centrum Babylon Toner-Copy
Mediální partneři
Hattrick rtm plus