FC Slovan Liberec | Ztrátu bodů beru na sebe. Sypal si popel na hlavu po utkání s Duklou Josef Šural
11.08.2015

Jakub Martínek
Liberec - Náš tým v pondělní dohrávce proti Dukle sahal po zisku třech bodů, nakonec si však po konečném hvizdu připsal jen bod. Gólový účet utkání otevřel v závěru prvního poločasu krásnou ranou kanonýr Jose Šural, pro kterého to byla již třetí branka v sezóně. A proti Pražanům to nemusela být poslední. V samotném závěru dostala liberecká třiadvacítka možnost poslal svůj tým do vedení po nařízené penaltě. Tu ale gólman soupeře chytil.

Proti Dukle jste měli našlápnuto k vítězství. Jak nakonec zisku bodu berete?
Bereme to jako ztrátu dvou bodů. Nejvíc jsem se na tom podepsal já to neproměněnou penaltou. Hodně mě to mrzí.

Byla to dobrý reflex brankáře nebo byla penalta hůře kopnutá?
Špatně jsem ji kopl. Přesně ve výšce, kterou gólman potřebuje. Byl jsem rozhodnutý, kam jí kopnu, na poslední chvíli jsem to ale změnil na své oblíbené místo a bohužel brankář to chytil.

Šural slaví svoji první branku

Jak moc vás mrzí fakt, že jste Duklu v prvním poločase jasně přehrávali a měli jste řadu gólových příležitostí? Nakonec je z toho ale jen zisk jediného bodu…
Mrzí nás to určitě. Měli jsme určitě vstřelit více branek, šancí jsme na to měli dost. Beru to ale na sebe, měl jsem to v závěru rozhodnout z penalty. Bylo by to 2:1 a soupeř už by měl málo času na nějakou odpověď.

Nepodepsal se na vašem výkonu náročný program z poslední dní?
To si úplně nemyslím. Viděli jste sami, že jsme v prvním poločase byli čerství a soupeře jsme přehrávali. Ve druhém poločase jsme nijak nepolevili, jen jsme se trochu stáhli, což soupeř dokázal využít. Měli jsme přidat druhou branku, která by rozhodla.

Při tvém prvním gólu vypadal gólman Rada hodně překvapeně a na krásnou střelu ani nereagoval…
Možná, že to čekal na jeho stranu. V posledním zápase s Duklou jsem taky dával gól z přímáku, takže jsem si věřil. Když je to trefené ideálně, gólman to má hodně těžké.

Na utkání se přišlo podívat přes 7000 diváků. To je hodně slušná cifra na pondělní utkání, co říkáš?
Zvedá se to a mrzí mě, že jsme je neodměnili výhrou. Přišlo jich hodně a skvěle fandili. I když jsme je fotbalem možná bavili, zasloužili si vidět výhru.