FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zbuzany - Slovan B 1:0
07.08.2021

Ani druhý zápas Béčku výsledkově nevyšel, podlehlo Zbuzanům

Zbuzany/Liberec – Opět povedený výkon s lehkou převahou na počet vytvořených šancí, ale s nepříznivým výsledkem. B-tým Slovanu podlehl Zbuzanům 0:1, jedinou branku utkání vstřelil David Eischler. Naše mužstvo zůstává po úvodních dvou kolech bez bodu.
2.kolo, sobota 7.8.2021, 10:15
FK Zbuzany 1953 FK Zbuzany 1953
1:0
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Zbuzany 1953: Soukup – Houha, Zákostelský (C), Novák, Schneider, Eichler, Agyeman, Studnička, Hampl (82. Barciaga), Nováček (66. Eliáš), Pouček
FC Slovan Liberec B: Pešl – Winkler (58. Kazda), Černický, Kranthove, Daněk (67. Mečíř) – Bína, Knobloch, Málek (58. Kytka), Juzvak (77. Zvěřina) – Vyčítal (67. Králíček) – Csáno
Branky: 29. Eischler. ŽK: 53. Studnička, 80. Zákostelský, 86. Pouček – 89. Černický. Rozhodčí: Kubec – Cihlář, Kastl.

Soupeř vstoupil do duelu lépe a už v páté minutě se uchýlil k prvnímu střeleckému pokusu, přesnost ale chyběla, Pešlovu branku projektil neohrozil. Na druhé straně byl rychlý brejk Slovanu o poznání nebezpečnější, Soukup míč dokázal vytěsnit na roh jen s velkými potížemi.

Ve 20. minutě po pohledné akci Juzvaka zakončoval Csáno, který dostal přesnou přihrávku do vápna, blok bránících těl ovšem prostřelit nedokázal. Jen o chvíli později tasil precizní zákrok liberecký gólman, když vychytal technický pokus Studničky.

Ačkoliv předchozí situaci Pešl ustál, skóre se stejně zanedlouho měnilo. David Eisler dostal po rychlém přenesení hry Zbuzan až příliš prostoru a ranou na zadní tyč skóroval. Domácí vedli 1:0.

Vzápětí přišla další akce soupeře, kterou musel opět krýt 19letý brankář Slovanu. V 63. minutě měl na kopačce vyrovnání Juzvak, který pláchl defenzivě Zbuzan a loboval přes Soukupa, domácí gólman na poslední chvíli vyškrábl míč konečky prstů na rohový kop.

Po náznacích šancí na obou stranách se ke střele dostal ještě Jan Schneider, přízemní rána z hranice velkého vápna však letěla mimo. Standardní situaci našeho celku z nastavení dokázala obrana Zbuzan odvrátit a Slovan si tak z druhého utkání sezony neodvezl ani bod.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Opět velmi vyrovnané utkání se špatným koncem pro nás. Oproti prvnímu kolu bylo k vidění víc šancí na obou stranách, my jich měli víc v poměru přibližně 10:6. Nevyužili jsme ani úniky na branku z křídelních prostorů Bínou a Juzvakem, což samozřejmě ovlivnilo výsledek. Branku jsme dostali po ojedinělé kombinační hře soupeře, kdy rychle přenesl hru z jedné strany na druhou a my jsme špatně zareagovali. Musím mužstvo pochválit za nasazení, bojovnost a morálku, bohužel v podobných zápasech rozhodují detaily. Z toho se musíme příště poučit, využít chyby a maximalizovat výkon, abychom nedělali chyby v defenzivě.“