FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Chrudim B - Slovan B 3:3
04.03.2023

B-tým neudržel vedení, s rezervou Chrudimi remizoval 3:3

Chrudim/Liberec - B-tým otevřel jarní fázi Divize C venkovním duelem s rezervou Chrudimi. Nejprve se zdálo, že má utkání pod kontrolou, když vedl dokonce 3:1. Po hrubých chybách však domácí dokázali vyrovnat na finálních 3:3.
16.kolo, sobota 4.3.2023, 10:15
MFK Chrudim B MFK Chrudim B
3:3
(1:2)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
MFK Chrudim B: Tlustý - Dostálek, Havránek, Holub (69. Nykodým), Látal, Žalud (58. Brychnáč), Holeček, Kejř (46. Šindelář), Firbacher (69. Zvolánek), Vácha (58. Hruška), Bauer
FC Slovan Liberec B: Pešl - Winkler, Lehoczki (69. Šolc), Horňáček (86. Holub), Daněk -Lexa (69. Hudák), Ješeta, Málek (43. Valenta) - Lupoměský (86. Kop), Hadaščok, Juzvak
Branky: 24. Firbacher, 71. Látal, 88. Bauer - 33. Juzvak, 45. Holeček (vlastní), 50. Valenta

Žluté karty: 90. Havránek - 81. Juzvak, 90. Jeseta Rozhodčí: Pilný - Matějka, Klečka

Diváci: 80

Rezerva našeho týmu otevřela druhou půlku sezony v rámci Divize C. Ve čtvrté lize se naposledy utkala s Dobrovicemi 13. listopadu. S Chrudimí, tedy týmem ze středu tabulky, nevstoupila do utkání nejlépe. Ve 24. minutě si totiž přesný zásah připsal chrudimský Firbacher.

Slovanu se nicméně povedlo skóre převrátit v náš prospěch. Nejprve v 33. minutě brankáře Tlustého prostřelil Juzvak, v samotném závěru první půle překonal gólmana vlastní spoluhráč.

Utkání vypadalo velmi nadějně, obzvlášť po té, co v 50. minutě přidal Valenta gól na 3:1. Zvratem však byla 71. minuta duelu, kdy zásah Látala vrátil Chrudim do hry. Obrat byl završen těsně před koncem základní hrací doby Bauerem.

B-tým Slovanu tak utkání remizoval výsledkem 3:3. To sice znamená stále první místo ligové tabulky, nicméně druhé Hlinsko má ztrátu pouhého jednoho bodu. Boj o první místo a postup do třetí ligy tak je stále otevřený.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Obrovské zklamání z výsledku. Myslím si, že více jak 70 minut (dokud nepadla branka na 3:2, po naší individuální chybě), jsme měli utkání pod kontrolou. Domácí, ačkoliv byli posilnění o čtyři hráče z lavičky z pátečního zápasu A-týmu, tak na výsledek rezignovali. Museli jsme vystřídat Milana Lexu, který hrál po dlouhé době po zranění, tak Ondřeje Lehoczkého, ten měl být zase k dispozici na zápas A-týmu. S týmem to zamávalo a po hrubé individuální chybě, která vedla k brance na 3:2 byl na hřišti chaos. Utkání jsme dohrávali poněkud v křeči. Soupeř duel snad nechtěl ani remizovat, nijak extrémně nás nenapadal. Bohužel jsme se v 86. minutě pustili do jednoho dobrodružství, stoperovi vypíchli balón a dva soupeři šli sami na bránu, což proměnili. Dvě obrovské chyby nás takto stály body, stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Chtěli jsme dobře začít, udržet si náskok a mít soupeře pod tlakem. My jsme ovšem ztratili, druhé Hlinsko získalo, tudíž to vypadá, že to bude boj do posledního kola.“