FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec B - Slovan B 1:0
21.08.2021

B-tým podlehl v derby Jablonci, rozhodla jediná branka

Jablonec/Liberec – Béčku první derby s Jabloncem v sezoně nevyšlo. Dobře organizovaný soupeř vytěžil z aktivity v úvodní půli branku Ondřeje Rozkovce, naopak Slovan svou největší příležitost v podobě úniku Marka Bíny nepřetavil. Naše mužstvo soupeři podlehlo 0:1.
4.kolo, sobota 21.8.2021, 10:15, Břízky
FK Jablonec B FK Jablonec B
1:0
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Jablonec B: Vajner – Koblížek, Munzar (90. Podzimek), Rozkovec, Diviš, Vošahlík, Čermák, Daníček, Haitl (76. Werani), Nykrín (76. Kinčl), Skuhravý (54. Štěpánek)
FC Slovan Liberec B: Vliegen - Winkler (67. Ješeta), Černický, Kranthove, Daněk - Bína, Polyák (84. Horňáček), Knobloch (46. Valenta), Juzvak - Kazda - Diamé (67. Kytka)
Branka: 23. Rozkovec. Rozhodčí: Šťastný - Milner, Pekař. ŽK: 38. Čermák, 46. Rozkovec - 40. Daněk, 59. Kazda. Diváci: 300.

Do tempa derby se lépe dostali Jablonečtí, kteří v desáté minutě zahrozili nepřesnou ranou Rozkovce. Střelec si později srovnal mířidla. Další akci vedl Haitl, na jehož ostrý přízemní centr jen těsně Diviš v pádu nedosáhl. Slovan mohl využít zmatku okolo Vajnerovy branky, který nastal po rohovém kopu, zadáci v zelenobílém však nebezpečí zažehnali.

Ve 23. minutě se probil po pravé straně Diviš, jenž našel přesným centrem Rozkovce. Na přesnou střelu k tyči Olivier Vliegen nedosáhl, domácí vedli. Gólman našeho celku se musel ohánět i proti pokusům Černáka a Diviše, prvního jmenovaného sám vychytal, druhý poslal svůj technický pokus jen vedle tyčí.

Slovan se nadechl po poločase, kdy si vytvořil jedinou nebezpečnější akci duelu. Bína se dostal do úniku vstříc Vajnarovi, ale gólovou šanci neproměnil. Brankář soupeře vytáhl povedený zákrok. Po následné další akci Polyák mířil jen mimo. Jablonečtí mohli nakonec v závěru náskok ještě zvýšit.

Kinčlův únik se však podařilo defenzivě Slovanu zneškodnit a v nastavení Daníček po pohledné akci namazal do dobré pozice Divišovi. Ten přestřelil. Slovan tak v prvním derby aktuální sezony podlehl Jablonci 0:1. Příští týden se vrací na Městský stadion, kde přivítá béčko Mladé Boleslavi.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Ve čtvrtém kole jsme narazili asi na nejkvalitnější tým, proti kterému jsme dosud v sezoně hráli. Soupeř byl organizovaný, dobře nás napadal a nepouštěl nás do mnoha šancí. Za celé utkání jsme si vypracovali největší příležitost přes Bínu, ale brankář rychlým vyběhnutím samostatný nájezd zlikvidoval. Soupeř hrozil ze standardních situací, ale povedlo se nám je uhrát, o to víc nás mrzí porážka o jednu branku. Nutno dodat, že za aktivitu v prvním poločase si asi soupeř vítězství zasloužil.“